Markaların yaptığı efsane telefonlar

J7 diyebilirim başka da bir şey katmam. 2016 yaz aylarında aldık yanlışım yoksa, her tuvalete girdiğimde, dışarı çıktığımda, normal yürürken koşarken vb. düşüyor. Ama o metal boyalarını atması dışında hiç bir problemi yok.

Merhaba arkadaşlar. Bugün 2005 ile başlayıp kendi gözlemlerimle bugüne kadar gördüğüm, kullandığım ve adeta markaları zirveye taşıyan telefonlara benim gözümden bir bakalım dedim.

Apple - iPhone

Eki Görüntüle 643704

Samsung - E250

Eki Görüntüle 643710

LG - Optimus Black (Zamanının oyun telefonu) :D

Eki Görüntüle 643729

Nokia - N8

Eki Görüntüle 643731

Sony - Ericsson W800

Eki Görüntüle 643716

HTC - Thunderbolt

Eki Görüntüle 643717

BlackBerry - Pearl

Eki Görüntüle 643718

Motorola - RAZR V3

Eki Görüntüle 643720

Huawei - Ideos X5

Eki Görüntüle 643724

Xiaomi - Mi 4

Eki Görüntüle 643725

Motorola V3i diye geçerdi efsane telefondu kuzenim pembesini almıştı benimki de laciverte yakın bir renkti kullandığım en şık telefonlardan biriydi hele kapağı kapatıp küçük ekrandan fotoğraf çekmesi bir efsaneydi. Mesajları falan küçük ekranda görür artist bir şekilde kapağını açardım.
N8
S^3 diye bir yazılım kullanırdı sanırsam paralı oyunları ücretsiz oynamayı(cahillik işte) ilk o zaman yapmıştım ama ne oyunlar vardı bir de NFS Shift yeni çıkmıştı bu telefona HDMI ile bağlar oynardım. Bir taktik oyunu vardı Age of Empires'e benziyordu biraz farklıydı tabii ki ama bir süre oynadıktan sonra para istiyordu o oyunun adını bir daha hiç bulamadım fakat müziği hep aklımda eğer o oyunun adını bulursam bu telefondan alır deliler gibi oynarım. Bir de vampirden kaçmalı bir oyun vardı böyle üstten görüyorduk vampir sarımsaklı odalara falan giremezdi sinirlenip çıkardı 2 kardeşlerdi o oyunu da bulamadım. :(

Gözümde canlanır koskoca maziii...

Hayret, kimse Nokia 5800'dan bahsetmemiş. Zamanı için tam bir efsaneydi.

1597874940540.png

Hayret, kimse Nokia 5800'dan bahsetmemiş. Zamanı için tam bir efsaneydi.

Eki Görüntüle 643764

Bounce oyunu ve kalemli olması şimdinin Note serilerine öncülük eder şekildeydi zamanın devi Nokia'dıydı da acaba neden bu kadar geride kaldı en son Microsoft almıştı.(En azından ben orada kaldım.)

Ah o oyunu bir bulup Android'de çalıştırabilsem... Zamanında çok aradım ancak bulamamıştım. Diğer Nokia'lardaki Bounce'tan farklı olarak 3 boyutluydu bundaki.

Zamanın devi Nokia'ydı da acaba neden bu kadar geride kaldı? En son Microsoft almıştı. (En azından ben orada kaldım.)
Windows Phone ekosisteminin kullanıcılara özellikle uygulama desteği bakımından yeterince kullanışlı gelmemesiyle kaybetti o cihazlar. Yoksa Lumia'ların kameraları çok kaliteliydi örneğin.

Ah o oyunu bir bulup Android'de çalıştırabilsem... Zamanında çok aradım ancak bulamamıştım. Diğer Nokia'lardaki Bounce'tan farklı olarak 3 boyutluydu bundaki.

Windows Phone ekosisteminin kullanıcılara özellikle uygulama desteği bakımından yeterince kullanışlı gelmemesiyle kaybetti o cihazlar. Yoksa Lumia'ların kameraları çok kaliteliydi örneğin.

3D olan tekti herhalde ondan önce kolaların üzerinden atlardık. Windows Phone'un kullanılış şeklini hiç bilmiyorum tecrübem olmadı ama gördüğüm kadarıyla karmaşık duruyor.

J2ME Loader indir Play'den. Bounce .jar dosyasını indir bu programla aç.

Geri
Yukarı