Marketlerde hâlâ cüzdan kodu satılıyor mu?

Eric Wright

Centipat
Yer
Compton
Daha fazla  
En son yazın Migros'tan almıştım 50 liralık. Ama yakınımda Migros olmadığı için BİM, A-101, şok için soruyorum. Hala oralarda satılıyor mu?

Hocam bir de aslında varmış ama kasiyerler ne olduğunu bilmedikleri için yok diyorlarmış doğru mu o?
Hem doğru hem yanlış aslında. Bazı kasiyerler ne olduğunu bilmiyorlar. Ya yanlış satış yapıyorlar yada kolay dolandırılıyorlar. Onun için bilmeyenler satmıyor artık. Mesela bizim markette çocuklar gelmişler. Bir oyunda yüksek meblağda E-pinleri almışlar. Sonra kullanıp, fişleri tekrar getirip bu kodlar çalışmadı diye iade etmişler. İadesi olmayan ürünü bizimkilerde iade almışlar. Çok sıkıntı yaşıyoruz demişti. Birde adam geliyor bir oyun için E-pin alıyor. Bizimkiler yanlış barkod girip başka bir oyunun E-pin'i satıyor. E bu sefer de adam kod çalışmadı diye getiriyor. İadesi yok. Ortalık karışıyor sonra. E-pin olayı çok sakat iş çoğu markette bu sıkıntılar yaşanıyor diyordu. Artık anlamayan birisi varsa satışımız yok diyor.
Birde gerçekten satışın olmadığı zamanlar var. Zam döneminde E-Pin sistemleri kapanıyor satış yapamıyorlar. Ben ara sıra Lol için RP alıyordum. Ne zaman satışımız yok deseler öbür hafta RP'ye zam geliyordu. En sonunda birisine sordum. E-pin sisteminde fiyat güncellemesi olacağı dönemler sistemlerimiz satışa kapanıyor demişti.
En garantisi artık her markette ön ödemeli kart var. Bir tane kart alıp E-pinleri online satın almak.

Geri
Yukarı