Markette Çalışmak

A101'de geçici olarak çalışan biri olarak anlatayım. Sana kasayı zaten istesen de vermezler. Önce sorumlu olman ve kendi kasa anahtarını alman lazım. Alışmak için bazen seni koyarlar ama dediğin işlemleri yapmak zorunda değilsin. Zaten kasa sana vermen gereken para üstünü söylüyor. Her şekilde pis bir iş. Sana şartları ve yaşadıklarımi anlatsam o formu doldurur çöpe atarsin. Ama git, yasa, öğren. Hayat dediğin tecrubedir. Ben kendimi kurtardım. Allah kimseyi bu kan emicilere muhtaç etmesin.
Hocam merhaba. Neler yaşadığınızı anlatabilir misiniz? Benim kuzenim A101'de çalışmayı düşünüyor ama? En azından artı ve eksi yönlerini söylerseniz çok yardımınız dokunur.

Matematik fetişleri yine toplanmış. "Matematik bilmiyor musun? Öl ulan o zaman" 'a gelmiş konu.
Herkesin matematik yapabilmesini beklemek, herkesin şiir yazma yeteneğinin olmasını beklemekle aynı şey.

Son düzenleme:
A101'de geçici olarak çalışan biri olarak anlatayım. Sana kasayı zaten istesen de vermezler. Önce sorumlu olman ve kendi kasa anahtarını alman lazım. Alışmak için bazen seni koyarlar ama dediğin işlemleri yapmak zorunda değilsin. Zaten kasa sana vermen gereken para üstünü söylüyor. Her şekilde pis bir iş. Sana şartları ve yaşadıklarımi anlatsam o formu doldurur çöpe atarsin. Ama git, yasa, öğren. Hayat dediğin tecrubedir. Ben kendimi kurtardım. Allah kimseyi bu kan emicilere muhtaç etmesin.

Nasıl kurtuldunuz ve ne iş yapıyorsunuz?

Benim bacanagim da sok markette calisiyor. Bence endiselenme öyle kolay kolay kasaya vermiyorlarmis yenileri, yani senelerdir calisanlar ve kadrolular (?) kasada kaliyormus. Is saatlerinin coklugu ve maasin az olmasi disinda öyle zor bir is degilmis hatirladigim kadariyla.

Hayirli olsun, kolay gelsin :)
Evet yeni çalışmaya baslayan bir insanı hemen kasaya vermiyorlar.

Çalışacak en son yer > Bim ve A101

Konuyu hortlatmışsınız ama gözüme çarptı bir inceleyeyim dedim. Matematik zayıfsa nasıl markette işe başlıyorsun o ayrı konu. Yapacağın iş zaten metametik markette. Zayıfsa kasiyerlikten farklı işlere yönelirsin.

Uzun uzadıya yazmaya lüzum yok. Pehlivanoğlu ve Migros gibi reyon iş bölümü olan yerlerde çalışın ama sakın Bim ve A101 gibi rezil yerlerde sürünmeyin. Bir kere hak yenilen yerde zaten bulunulmaz. Yazıktır.

Geri
Yukarı