Markus vs Zio koltuk

Bütçe
6000

wruno967

Hectopat
Uzun zamandir bel destekli fileli giris seviye ofis koltugu kullaniyordum. Geriye dogru esnerken biraz b*kunu cikarttigim icin bel destegi ortadan kırıldı. Yaklasik 6 aydirda oyle kullanıyorum artik agrilar baslayinca yenisini alayim dedim. Araştırmam sonucu oyuncu koltugu tarafinda zio, ofis koltuğunda IKEA markus ilgimi cekti. Jarvfjallet diye bir modelde varmis. Daha pahalı ama 2. elde markusla aynı fiyata bulunabiliyor. Sanirim beli kavramiyormus, sallanma hassasiyet ayari yapılmiyormus ondan dolayi markus daha iyi diyorlar. Normalde ofis koltuğunun az cok daha ergonomik olacağını tahmin edebiliyorum.

Fakat boyun destegi oyuncu koltuklarinda var ama markustaki bolum 180cm civari oldugumdan kafama denk gelecek. Boyun destegi kafa desteginden cok daha iyidir diye dusunuyorum. Bir de genel olarak ders çalışırken kullanacagimdan dolayi acaba markusta bel acisini ayarlayamamam yani fazla rahat modda kalmak zorunda olmam bir dezavantaj olur mu? Ayrıca kitaba bakmak icin hafif egildigimde sirt kısmıyla temas kesilecek. Gerçi oyuncu koltugunda fazla dikleştirmem bir şeye yararmi ondanda emin degilim.

Sıfirlari arasinda 1500 TL fark var. Gule oynaya cikamiyorum bu fiyatlara ama kesin deger dediginiz bir durum varsa verebilecek durumum var. Zionun gorunusu ayri bir guzel ama g*tumun ve belimin rahatligi önceliğim. Tecrubelerinizi dusuncelerinizi yazarsaniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı