Mars, Ekim Ayı Boyunca Dünyadan Görülebilecek

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Mars dünyadan gorulebilecek

NASA tarafında yapılan açıklamaya göre Mars, Ekim ayı boyunda dünyadan görülebilecek. Amerika Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), 15 yılda bir rastlanan gökyüzü olayı sonrasında Mars gezeninin dünyadan görülebileceğini ifade etti. Bu kısımda gezegenin 62.1 milyon km ile Dünya’ya en yakın mesafeye ulaştığını da belirten Uzay Ajansı, Kızıl Gezegen’in günbatımından kısa bir süre sonra gökyüzünde […]

Devamı: Mars, Ekim Ayı Boyunca Dünyadan Görülebilecek
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Yakalarsanız güzel bir fotoğraf bekleriz. :) @SideWinder

Maalesef, şehirde olduğumdan çekebileceğimi sanmıyorum.

Balkonumdan görünüyor, hatta birkaç gün önce Dolunay ile yanyanaydılar. Ama gecenin bir vakti balkona tripod-kamera kurarsam, komşularla papaz olabilirim. :D

Mars zaten her zaman görülebiliyor. Sadece bazı tarihler daha net gözüküyor. Başlık yanlış.

Her tarihte görünemiyor. Zaman zaman ufkun altında kaldığı olabiliyor, yarım küreye göre değişiyor bu durum.

Ancak şu an gerçekten parlak, Jüpiter bile sanmıştım ilk başlarda, şaşırmıştım o nedenle.

Her tarihte görünemiyor. Zaman zaman ufkun altında kaldığı olabiliyor, yarım küreye göre değişiyor bu durum.

Ancak şu an gerçekten parlak, Jüpiter bile sanmıştım ilk başlarda, şaşırmıştım o nedenle.
@SideWinder Hocam, belki alakasız olacak ama hiç teleskop alıp balkonunuza kurarak yıldızları gözlemlemeyi düşündünüz mü?

@SideWinder Hocam, belki alakasız olacak ama hiç teleskop alıp balkonunuza kurarak yıldızları gözlemlemeyi düşündünüz mü?

Evet, düşündüm, hatta yaptım da, fakat balkonumdan değil.

Ama çok maliyetli olacağından, teleskop yerine kameraları seçtim. :)

Geri
Yukarı