Martı ile kedinin rekabeti

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
Uzun süredir siz değerli okurlar için hayvan hikayesi yazmıyordum. Şimdi ilk kısmı gerçek olup sonraki kısımları uydurma olan bir hikaye anlatacağım. Neden uydurma? Çünkü yürürken fark ettim ve orada beklemedim.

Dışarıda yürürken çöplüğün orada kediler vardı. Kediler, çöplüğü karıştırıp ortalığı dağıtıyordu. O sırada biraz ötede martı, çöplüğün içindeki kedileri seyrediyordu. Kediler gidince çöpün içine karışan martı, yiyecekleri yiyerek keyfine baktı.

Bir süre sonra kedi ve martı arasında şöyle bir diyalog geçti:

Kedi -> Burası bizim çöplük, buradan git!
Martı -> Gel beraber yiyelim, benden korkmayın.
Kedi -> Bir dalarsam kim korkuyormuş görürsün.
Martı -> Tamam, gel dal.
O sırada kedi saldırır. Martı kaçar.
Kedi -> Şaka yaptım, gel kardeş beraber yiyelim.
Martı -> Tamam.

Uzun süredir siz değerli okurlar için hayvan hikayesi yazmıyordum. Şimdi ilk kısmı gerçek olup sonraki kısımları uydurma olan bir hikaye anlatacağım. Neden uydurma? Çünkü yürürken fark ettim ve orada beklemedim.

Dışarıda yürürken çöplüğün orada kediler vardı. Kediler, çöplüğü karıştırıp ortalığı dağıtıyordu. O sırada biraz ötede martı, çöplüğün içindeki kedileri seyrediyordu. Kediler gidince çöpün içine karışan martı, yiyecekleri yiyerek keyfine baktı.

Bir süre sonra kedi ve martı arasında şöyle bir diyalog geçti:

Kedi -> Burası bizim çöplük, buradan git!
Martı -> Gel beraber yiyelim, benden korkmayın.
Kedi -> Bir dalarsam kim korkuyormuş görürsün.
Martı -> Tamam, gel dal.
O sırada kedi saldırır. Martı kaçar.
Kedi -> Şaka yaptım, gel kardeş beraber yiyelim.
Martı -> Tamam.
Bu hikayede kedi martıyı yiyor mu peki?

Bu gece sayenizde huzurlu bir uyku uyuyacağız kıymetli üstadım. 👋🏼🥱

Bu tip hayal gücünü sergileyen eserler ile karşımıza çıkmanız bizleri kıvança sürüklemiştir. 👋🏼

Saygılarımla. 🌹

1679252323573.png

Yeni konular

Geri
Yukarı