Martı motosikletleri alıştırma için kullanılır mı?

dursunn

Decapat
Yer
malatya
Daha fazla  
Yaza motor almayı düşünüyorum. A1 ehliyet henüz almadım. Alacağım ancak çevremde motoru olan kimse yok. Dolayısıyla alıştırma yapabileceğim bir yer de yok.

Şu an geçici olarak İzmir'deyim. Burada martı mopedler var, 50CC motorlara alışma sürecinde bunları ehliyetsiz kullanmak sorun olur mu acaba? Çünkü ehliyet almaya karar versem kalabilirim bile hiç tecrübem yok. Tecrübe de edinemiyorum dediğim sebeplerden dolayı. Bunu sahilde boş yolda ehliyetsiz kullansam polis falan sorun eder mi sizce?

Yaza motor almayı düşünüyorum. A1 ehliyet henüz almadım. Alacağım ancak çevremde motoru olan kimse yok. Dolayısıyla alıştırma yapabileceğim bir yer de yok.

Şu an geçici olarak İzmir'deyim. Burada martı mopedler var, 50CC motorlara alışma sürecinde bunları ehliyetsiz kullanmak sorun olur mu acaba? Çünkü ehliyet almaya karar versem kalabilirim bile hiç tecrübem yok. Tecrübe de edinemiyorum dediğim sebeplerden dolayı. Bunu sahilde boş yolda ehliyetsiz kullansam polis falan sorun eder mi sizce?

Scooterla ilgili temel eğitme sahibim yani ama sadece temel dönüşler kalkış gaz fren vesaire.

Son düzenleme:
Dolayısıyla alıştırma yapabileceğim bir yer de yok.
Alıştırma yapacağınız bir yere veya motosiklete ihtiyacınız yok. Zaten size eğitim verilecek, alıştırma yaptırılacak ehliyet alacağınız zaman.
50CC motorlara alışma sürecinde bunları ehliyetsiz kullanmak sorun olur mu acaba?
İlla yapacaksanız bunun yerine bisikletle alıştırma yapsanız daha sağlıklı ve güvenli olur.

Alıştırma yapacağınız bir yere veya motosiklete ihtiyacınız yok. Zaten size eğitim verilecek, alıştırma yaptırılacak ehliyet alacağınız zaman.

İlla yapacaksanız bunun yerine bisikletle alıştırma yapsanız daha sağlıklı ve güvenli olur.

Bisikletle zaten çok haşır neşirimdir. +2000 km yaptım ancak motorda tecrübem yok dediğim gibi.

@dursunn O zaman dediğim gibi alıştırma yapacağınız bir yere veya motosiklete ihtiyacınız yok. Zaten size eğitim verilecek, alıştırma yaptırılacak ehliyet alacağınız zaman.

Scooterla ilgili temel eğitme sahibim yani ama sadece temel dönüşler kalkış gaz fren vesaire.

Martı moped için ehliyet gerekli. Ehliyetsiz kiralayamıyorsun. Yakalarlarsa da muhtemelen ehliyetsiz kullanmaktan ceza yersin.

Trafik kontrol ve gidon hakimiyeti için olur. Bende ehliyet yok ancak martının scooterına binebiliyorum. Buna uygulama izin veriyor ve ceza yükümlüsü yine uygulamanın kendisi. Zaten yönetmeliğe göre izin veriliyor sizi bağlayan durum yok.

Ehliyet sınavında arkadaşların dediği gibi eğitim veriyorlar ama ben sizi anladım. Öz güven sahibi olup anlatılanlara daha iyi odaklanmak için martının izin verdiği model ile yol yapın derim.

Geri
Yukarı