Marvel film ve dizileri ve The Boys'u seven birisi DC evrenine sıfırdan izlemeye başlamalı mı?

Oğuzkaan78

Hectopat
Marvel evreninin tum film ve dizilerini kronolojik siraya gore izledim kesinlikle Marvel son yillarda çok çok bozdu. The boys ta izledim ve çok çok beğendim Marvel yapimlarinin %70'inden daha iyi bana göre. DC evrenine hiç giris yapmadim sadece Dark Knight trilogy izledim, the Batman izledim bunlara bayildim fakat bunlar DC ana evreninde yer almiyor diye biliyorum.

Sizce DC evrenine başlanır mi yani bunca dizi ve filmi izlemeye değer kalitede mi? Eğer öyleyse, sadece ana evren(mcu gibi) ve ana evren olmasa da başyapit denecek (Dark Knight trilogy gibi) olanlarla birlikte dizi film izleme sırasını verebilir misiniz?

Sana DC dizileri olarak
Arrow
The Flash
Supergirl
Legends of Tomorrow
İzlemeni tavsiye ederim. Ben Legends of Tomorrow'u sevemedim ama bu 4 dizi birbiri ile bağlantılı olduğu için bağlantılı olan bölümleri izledim sadece. Sende öyle yapabilirsin. İlk olarak Arrow'u izlemeni tavsiye ederim. Arrow'un bir bölümünde The Flash'ın başlangıç kısmını gösterecek o bölümden sonra The Flash izlemeye başlarsın. The Flash'ın 2. Sezonunu bitirince Supergirl'e başlayabilirsin. Legends of Tomorrow'u istersen izleme sadece bağlantılı bölümleri izle. Ama ben izleyeceğim diyorsan çıktığı zamana kadar olan The Flash, Supergirl ve Arrow bölümlerini bitirip öyle başla. Bu arada Supergirl feminizmden geçilmiyor. Bazı bölümlerde çıldırıp bölümleri atladım haberin olsun. Hepsini sırayla izlemek yerine karma yapıp izle.

Animasyon serisini izleyebilirsin Dc'nin
New 52
Justice League: The Flashpoint Paradox – 2013
İle başlayıp
Justice League Dark: Apokolips War – 2020
İle bitti.

Seri olarak 17 animasyon sineması mevcut.

DC candır. Supermen gerçek kahramandır. Fakat Marvel teknolojiyi daha iyi kullanır. Hikayelerinde hiç boşluk bırakmaz.

Batman beni daha çok çekiyor :D oyun olarak da şu anda Batman Arkham Origins oynuyorum şahsen superman oyunu olsa da oynamazdım. Gerçi vardır belki bilmiyorum. Marvel aşırı bozdu ya. CGI olaylarında falan iyice sınıfta kaldı artık. Ama mükemmel karakterler gelecek Secret Wars zamanında o zaman geri dönebilir belki. Mesela son çıkan ant man filmini izledim 10 üzerinden 6.5 falan veririm. Fakat the Batman filmini düşünüyorum 10/9. Marvel'da favorilerim Daredevil, Spider-Man, professor X falan. Daha çok halktan kahramanları seviyorum yani Daredevil ve Spider-Man'i düşünürsek. İkisinin de uzaylılardan çok (Venom vs dışında) sokak kahramanlarıyla savaşmaları falan daha çok ilgimi çekiyor. Kingpin mükemmel bir villain bence mesela. Tombstone, octavius, goblin vs.

Batman beni daha çok çekiyor :D oyun olarak da şu anda Batman Arkham Origins oynuyorum şahsen superman oyunu olsa da oynamazdım. Gerçi vardır belki bilmiyorum. Marvel aşırı bozdu ya. CGI olaylarında falan iyice sınıfta kaldı artık. Ama mükemmel karakterler gelecek Secret Wars zamanında o zaman geri dönebilir belki. Mesela son çıkan ant man filmini izledim 10 üzerinden 6.5 falan veririm. Fakat the Batman filmini düşünüyorum 10/9. Marvel'da favorilerim Daredevil, Spider-Man, professor X falan. Daha çok halktan kahramanları seviyorum yani Daredevil ve Spider-Man'i düşünürsek. İkisinin de uzaylılardan çok (Venom vs dışında) sokak kahramanlarıyla savaşmaları falan daha çok ilgimi çekiyor. Kingpin mükemmel bir villain bence mesela. Tombstone, octavius, goblin vs.
Haftasonu ilk defa Black Adam filmini seyrettim. Hikayeye hiç takılmayacağım. Dwayne Johnson'u gerçekten uçuyor zannedersiniz. Öyle aman aman bir sırıtma veya abartı görmedim. Bir çok sahnede de ayağı yere basmıyordu. Hep havadaydı ve doğal görünüyordu. Hiç bir yere yürüyerek gitmiyordu. 20 metrelik mesafeye bile havadan gidiyordu. Gayet mantıklı.

Uçabilen bir kahraman olsam bir yerden bir yere neden yürüyerek gideyim ki. Uçmalı, kaçmalı ve güç gösterisi sahnelerinde Supermen'den daha başarılı idi.

Bunu aşırı bir Supermen hayranı olarak söylüyorum.

Batman beni daha çok çekiyor :D oyun olarak da şu anda Batman Arkham Origins oynuyorum şahsen superman oyunu olsa da oynamazdım. Gerçi vardır belki bilmiyorum. Marvel aşırı bozdu ya. CGI olaylarında falan iyice sınıfta kaldı artık. Ama mükemmel karakterler gelecek Secret Wars zamanında o zaman geri dönebilir belki. Mesela son çıkan ant man filmini izledim 10 üzerinden 6.5 falan veririm. Fakat the Batman filmini düşünüyorum 10/9. Marvel'da favorilerim Daredevil, Spider-Man, professor X falan. Daha çok halktan kahramanları seviyorum yani Daredevil ve Spider-Man'i düşünürsek. İkisinin de uzaylılardan çok (Venom vs dışında) sokak kahramanlarıyla savaşmaları falan daha çok ilgimi çekiyor. Kingpin mükemmel bir villain bence mesela. Tombstone, octavius, vs.

Gerçekten Marvel çok bozdu ya. Daha önce DC'ye ön yargılı bakıyordum ama dizi ve filmlerini bitirince Marvel'dan daha iyi gibi geldi. Marvel'in The Amazing Spider-Man 2'den sonra bozduğunu düşünüyorum. Bir de adını tam hatırlamadığım Tom Holland olan Spider-Man film güzeldi. Örümcek adamın da b*kunu çıkardılar zaten.

Gerçekten Marvel çok bozdu ya. Daha önce DC'ye ön yargılı bakıyordum ama dizi ve filmlerini bitirince Marvel'dan daha iyi gibi geldi. Marvel'in The Amazing Spider-Man 2'den sonra bozduğunu düşünüyorum. Bir de adını tam hatırlamadığım tom holland olan Spider-Man film güzeldi. Örümcek adamın da b*kunu çıkardılar zaten.

Örümcek adam toparlayacak gibi duruyor hocam. Spider-Man 4 ile birlikte spoiler vermek istemiyorum fakat peter yaşadıklarından sonra artık çok daha ciddi ve şehre odaklı olacak, iron boy jr dönemleri bitti. Bunu hem Marvel söylüyor hem de biz rahatlıkla anlayabiliyoruz. Yani bizim sevdiğimiz, şehir içinde uğraşan Spider-Man gibi olacak. No way Home dışındaki filmleri sevdim fakat iron boy jrlık akıyordu her yerinden. No way Home'un yeri bambaşka bende. Nwh sonrası artık eski Spider-Man olması mümkün değil tom hollandın Spider-Man'i karakter olarak değişecek ve değişmeli de.

Örümcek adam toparlayacak gibi duruyor hocam. Spider-Man 4 ile birlikte spoiler vermek istemiyorum fakat peter yaşadıklarından sonra artık çok daha ciddi ve şehre odaklı olacak, iron boy jr dönemleri bitti. Bunu hem Marvel söylüyor hem de biz rahatlıkla anlayabiliyoruz. Yani bizim sevdiğimiz, şehir içinde uğraşan Spider-Man gibi olacak. No way Home dışındaki filmleri sevdim fakat iron boy jrlık akıyordu her yerinden. No way Home'un yeri bambaşka bende. Nwh sonrası artık eski Spider-Man olması mümkün değil tom hollandın Spider-Man'i karakter olarak değişecek ve değişmeli de.

İleriki Avengers filmlerinde yine uzay olaylarına dönecek tabii ki fakat kendi filmlerinde daha çok kingpin, Daredevil, Venom paralel evrenden gelebilecek bir deadpool gibi kişilerle takılacak/uğraşacak bence.

Vallahi Tobey'li Sipder-Man 4 ve Andrew'li The Amazing Spider-Man 3'ü çok bekliyorum. Tobey'e ayrı bir sempatim var nedense. Bir de sonraki Thor filmi düzgün olursa mükemmel olur. Zaten Spider-Man ve Thor olmasa Marvel evrenini izlemem.

Geri
Yukarı