Marvel Filmleri izleme sırası ve abonelik tavsiyesi

NNUE

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600, Asus Prime B550m-K, Sapphire Pulse 6700 XT, Kingston Fury 3200 MHz CL16 2x16 32 GB Ram
Meslek
Öğrenci
Marvel evrenine girmek istiyorum. Ama Spider-Man filmleri dışında başka hiçbirini izlemedim. Hangi sırayla izlemeliyim filmleri? Ayrıca bunları toplu olarak bulabileceğim bir abonelik platformu var mı? Varsa nedir?

Dostum ben şu anda bir sıralama yapıyorum içinde Marvel'in her türlü filmi dizisi animasyonu ve sinematik evrenlerdeki çizgi romanlarla birlikte kendi seçtiğim pek çok çizgi roman da listede bulunacak eğer konuyu takipten çıkmazsanız buraya da atabilirim ama izleyecek Müslüman'lara ricam karakterlere güçlü demek din hocama göre sıkıntı olabilirmiş mitolojide ki sahte tanrılardan bahsediyorum o yüzden bu filmlere ve içindeki karakterlere iyi, güzel, güçlü, efsane, harika gibi övgü kelimeleri kullanmayın her neyse birkaç güne liste hazır olur muhtemelen buraya da atarım hazır olunca.

Dostum ben şu anda bir sıralama yapıyorum içinde Marvel'in her türlü filmi dizisi animasyonu ve sinematik evrenlerdeki çizgi romanlarla birlikte kendi seçtiğim pek çok çizgi roman da listede bulunacak eğer konuyu takipten çıkmazsanız buraya da atabilirim ama izleyecek Müslüman'lara ricam karakterlere güçlü demek din hocama göre sıkıntı olabilirmiş mitolojide ki sahte tanrılardan bahsediyorum o yüzden bu filmlere ve içindeki karakterlere iyi, güzel, güçlü, efsane, harika gibi övgü kelimeleri kullanmayın her neyse birkaç güne liste hazır olur muhtemelen buraya da atarım hazır olunca.
Teşekkürler. İnternette bulmuştum ama her şey yoktu siz açtığınız konuya beni de etiketleyebilirseniz sevinirim. Ha bu arada Benim din hocası da diyordu. Kratos’a neler dedim neler 😀 Dememeye çalışırız bundan sonra ama kurgusal karakterler olduğu için bence pek bir problem olmayacaktır.

Marvel evrenine girmek istiyorum. Ama Spider-Man filmleri dışında başka hiçbirini izlemedim. Hangi sırayla izlemeliyim filmleri? Ayrıca bunları toplu olarak bulabileceğim bir abonelik platformu var mı? Varsa nedir?
Hocam önce Avengers üyelerinin filmlerini izleyin. Film çıkış sırasına göre izlemeniz yeterli olacaktır zaten. İnternette de bulabilirsiniz. Her bir kahramanın filmini izledikçe gerisi zaten gelecektir. Günümüze doğru geldikçe neleri izlemeniz gerektiğini veya bakmanız gerektiğiniz siz de anlarsınız.

Önerim Marvel evrenine hiç girmemeniz olacaktır. Büyük bir pişmanlıkla ayrılacaksınız. Fanboylar için hazırlanmış filmlere doğru ilerlemeye daha kötü yapımlarla karşılaşarak büyük bir hüsrana uğrayacaksnız.

Hocam önce Avengers üyelerinin filmlerini izleyin. Film çıkış sırasına göre izlemeniz yeterli olacaktır zaten. İnternette de bulabilirsiniz.

Önerim Marvel evrenine hiç girmemeniz olacaktır. Büyük bir pişmanlıkla ayrılacaksınız. Fanboylar için hazırlanmış filmlere doğru ilerlemeye daha kötü yapımlarla karşılaşarak büyük bir hüsrana uğrayacaksnız.
Son zamanlarda fanlara yapılan filmler var evet ama eski işlerini bir anda çöpe atamayız. Pişman olacağını sanmıyorum. İlerlemeye başladıkça kalite düşüşü olacak elbet ama sanki çok büyük bir sorunmus gibi bahsetmissiniz.

Hocam sizce Din hocaları dini düzgün bir şekilde yansıtabilseydi İslamdan dönen insan sayısı bu kadar fazla olur muydu? Hocanızın dediği çok saçma çünkü sahte olduğunu bizde biliyoruz bizim övgümüz film içindeki haline.

Son zamanlarda fanlara yapılan filmler var evet ama eski işlerini bir anda çöpe atamayız. Pişman olacağını sanmıyorum. İlerlemeye başladıkça kalite düşüşü olacak elbet ama sanki çok büyük bir sorunmus gibi bahsetmissiniz.
Eski kaliteli yapımlarından sonra veya sadece fanboyluk gösteren, filmde önemli olanın ana karakter yerine yanına kimin uğradığı olunca pek kaliteli bir iş olmuyor açıkçası. Bunun ekmeğini Marvel yediği için onların bunu değiştireceğini sanmıyorum ama eski filmleri yani çoğunlukla kahramanların origin hikayelerini konu alan filmler yenilere göre çok daha iyidir diye düşünüyorum.

Örneğin Wolverine filmlerine ve yeni XMEN filmlerine bakabilirsiniz. Kaldı ki XMEN filmleri Avengers filmlerinden iyidir. Avengers 1 ve 2'yi kenarda tutuyorum.

Şu ana kadar toplasan 20 tane film/dizi izlememişimdir. Genelde oyun oynayan birisiyim. Marvel filmlerini beğenebileceğimi düşünüyorum.

İnternette böyle bir şey buldum. Kronolojik sırayla mı izlemeliyim yoksa çıkış tarihine göre mi?

Geri
Yukarı