Çözüldü Marvel's Spider-Man Remastered açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xslypnos

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, Windows 10 yüklüyken sorunsuz çalışırdı Spider-Man. Dün gece Windows 11'e güncelledim bilgisayarı. Şimdi Steamden açmaya çalıştığımda, oyun çalışıyor gösteriyor. Sonrasında kapanıyor. Bu sorunu çözmek için herhangi bir yol var mı acaba?

Çözüm
Merhaba, Windows 10 yüklüyken sorunsuz çalışırdı Spider-Man. Dün gece Windows 11'e güncelledim bilgisayarı. Şimdi Steam'den açmaya çalıştığımda, oyun çalışıyor gösteriyor. Sonrasında kapanıyor. Bu sorunu çözmek için herhangi bir yol var mı acaba?

Yeniden Windows 10'u yüklemen gerek büyük ihtimal silip yeniden yükleyince bile düzelmiyorsa.
Konu sahibine söylüyorum bence Windows 10 geri dön en sağlıklısı bu olacaktır.

Teşekkürler hocam. Windows 10'u geri yüklemeyi deneyeceğim belki çalışır.

Ekran görüntüsü 2023-10-30 221353.jpg

Gönderdiğim link Microsoft orijinal sitesidir oradaki aracı indirip direk Windows 10 için yükle deyin flash kullanmadan yapabilirsiniz.

Eğer günün birinde Windows 11 kullanmayı düşünürseniz yükseltme yoluyla geçmeyin, temiz kurulum yapın. Ben temiz kurulumla çıktığından beri kullanıyorum ve Spider-Man Remastered dahil hiçbir oyunda sorun çekmiyorum.

Microsoft, Windows sürümü yükseltmeyi beceremiyor anlaşılan, genelde 11'deki sorunlar yükseltmeyle 11 yapılan sistemlerde.

Eğer günün birinde Windows 11 kullanmayı düşünürseniz yükseltme yoluyla geçmeyin, temiz kurulum yapın. Ben temiz kurulumla çıktığından beri kullanıyorum ve Spider-Man Remastered dahil hiçbir oyunda sorun çekmiyorum.

Microsoft, Windows sürümü yükseltmeyi beceremiyor anlaşılan, genelde 11'deki sorunlar yükseltmeyle 11 yapılan sistemlerde.

Ben şu anlık almayayım hocam daha çok gelişmesi lazım Windows 11 sisteminin.

Ben şu anlık almayayım hocam daha çok gelişmesi lazım Windows 11 sisteminin.
Bilmiyorum hocam bende 22H2'den beri Windows 10'la eşit hızda akıcı çalışıyor, yine de alta şu notu bırakmadan geçemem.

İşletim sistemlerinin çalışacağı sistem konfigürasyonları yelpazesi oldukça geniş olduğu için herkeste aynı deneyimi vermeyebiliyor, dolayısıyla memnun olan da olmayan da tamamen haklı ve bu tartışmanın bir galibi yok.

Ben kendim şahsen "şanslı" taraftayım ve bir sorun çekmedim, geçen gün arkadaşım kurdu dediğine göre Valorant'ta 200FPS kayıp yaşamış, ilginç açıkçası.

Bu büyük şirketlerin ürünleri tam bitmeden yayınlaması onları özgürce eleştirmemizi dahi engelliyor zira ne dersek diyelim kendi deneyimimize göre değişkenlik gösteriyor.

Windows 10'un desteği 2025'e kadar olsa da eminim ki güvenlik güncellemeleriyle daha en az 2028'e kadar ayakta tutulur. Benim fikrime göre biri diğerinin laciverti, adamlar W10'u almış, GUI'yı değiştirip W11 diye satıyor. Bunu neden savunuyorum;

Beta dönemindeyken Windows 10 driverlarıyla çalışıyor, hatta spesifik olarak Windows 10'un KMS yönteminin aynısıyla etkinleştirilebiliyordu, daha da ötesi Windows 10'a özel bir uyumluluk modu bile yok 11'de. User-agent'larda bile NT 10.0 yazdığı için web tarayıcıları sizin W11'de Windows 10 kullandığınızı düşünüyor.

Umarım şirketlerin ürünü yarım çıkarma davranışları biter diyelim.

Geri
Yukarı