Sürprizbozan İnceleme Marvel's Spiderman

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yan görevleri güzel, sevdim. DLC'lerde fena değil. Etkinlerinde bir kısmı güzel. Bir kule açtığım zaman çıkanları yapıyordum güzel geçiyordu zaman.
@NotAKnightAnymore bunları yapmaz isek oyunun bitmesi 8 saat bile sürmez, hemen biter. Bence kötü olurdu böyle olsaydı.

Oynadım oraları öyle çok sıkılmadım, denk geldikçe yaptım. Direkt ana görevden gitsem oyun 8 saate bitecek yoksa.
Yaklaşık 20 saat oynadım.
Hikâye 8 saat sürmüyor bu arada hocam. Ortalama 15 saat sürüyor. Öte yandan bence oyunun süresini uzatmak için kendini tekrar eden ve tamamen bitirmeye kasınca sıkan görevler eklemek çok iyi bir bahane değil. Mesela hem oyuncu tayfa arasında hem de basından aldığı puanlarla en iyi süper kahraman oyunu olarak bilinen Batman Arkham City'taki yan görevler oldukça iyi ve ana senaryoya yedirilmiş durumda. Riddler hariç hiçbiri yarım saati bile bulmaz fakat hepsi hem ana hikâyeye hem oyunun ortamına iyi yedirilmiş ve süreyi de makul seviye de uzatan bir yapıdaydı. İnsanların Far Cry'dan vs. nefret etme sebebi zaten Marvel's Spider-Man'nin de yaptığı şeyle aynı. Sürekli aynı yan etkinliği yapmak. Spider-Man'in en büyük farkı baymayan oynanışı. Ha yine de başkaların da yorumlarına bakarsanız en çok şikayet edilen şeyin bu açık dünya olayı olduğunu görebilirsiniz. 2. oyunda şahsen benim de düzeltilmesini istediğim şey bu bayan yan görevler.

Hikâye 8 saat sürmüyor bu arada hocam. Ortalama 15 saat sürüyor. Öte yandan bence oyunun süresini uzatmak için kendini tekrar eden ve tamamen bitirmeye kasınca sıkan görevler eklemek çok iyi bir bahane değil. Mesela hem oyuncu tayfa arasında hem de basından aldığı puanlarla en iyi süper kahraman oyunu olarak bilinen Batman Arkham Knight'taki yan görevler oldukça iyi ve ana senaryoya yedirilmiş durumda. Riddler hariç hiçbiri yarım saati bile bulmaz fakat hepsi hem ana hikâyeye hem oyunun ortamına iyi yedirilmiş ve süreyi de makul seviye de uzatan bir yapıdaydı. İnsanların Far Cry'dan vs. nefret etme sebebi zaten Marvel's Spider-Man'nin de yaptığı şeyle aynı. Sürekli aynı yan etkinliği yapmak. Spider-Man'in en büyük farkı baymayan oynanışı. Ha yine de başkaların da yorumlarına bakarsanız en çok şikayet edilen şeyin bu açık dünya olayı olduğunu görebilirsiniz. 2. oyunda şahsen benim de düzeltilmesini istediğim şey bu bayan yan görevler.
Tabi bu oyun bir Arkham Şövalyesi etmeyebilir. Arkham Şövalyesi tek eksiği boss dövüşleri.

Tabi bu oyun bir Arkham Şövalyesi etmeyebilir. Arkham Şövalyesi tek eksiği boss dövüşleri.
Siz Arkham Şövalyesi deyince fark ettim. Ben yine isimleri karıştırmışım. En iyi olarak bilinen ve iyi yan görevlere sahip olan Arkham City'di hocam. Arkham Knight'ın tek iyi yanı oynanışı. Senaryo ve yan görevlerde sınıfta kalıyor o da. Boss savaşı olarak Origins, ana senaryo ve yan görevler olarak Arkham City.

Siz Arkham Şövalyesi deyince fark ettim. Ben yine isimleri karıştırmışım. En iyi olarak bilinen ve iyi yan görevlere sahip olan Arkham City'di hocam. Arkham Knight'ın tek iyi yanı oynanışı. Senaryo ve yan görevlerde sınıfta kalıyor o da. Boss savaşı olarak Origins, ana senaryo ve yan görevler olarak Arkham City.
City'i oynamadım hiç. Arkham Knigth oyunu hikayesini çok beğendim ve şehir atmosferi de çok iyiydi be.

City'de oynarım yakın zamanda. Önceden yükledim bilgisayara.

City'i oynamadım hiç. Arkham Knigth oyunu hikayesini çok beğendim ve şehir atmosferi de çok iyiydi be.

City'de oynarım yakın zamanda. Önceden yükledim bilgisayara.
Korsan, PS ve Steam sürelerini toplarsak 250 küsür saat gömdüğüm bir oyun. Normalde 8-10 saatte bitiyor. Baya iyi bir oyundur yani. Oynanış olarak hâla tatmin edecektir. Grafikler de iyi gelecektir. Ha tabii Arkham Knight seviyesi gelişmiş teknik detaylar, oynanış ve atmosfer beklememek lazım. Senaryo ve yan görev anlamında oldukça iyidir kendisi.

Korsan, PS ve Steam sürelerini toplarsak 250 küsür saat gömdüğüm bir oyun. Normalde 8-10 saatte bitiyor. Baya iyi bir oyundur yani. Oynanış olarak hâla tatmin edecektir. Grafikler de iyi gelecektir. Ha tabii Arkham Knight seviyesi gelişmiş teknik detaylar, oynanış ve atmosfer beklememek lazım. Senaryo ve yan görev anlamında oldukça iyidir kendisi.
Peki Arkham Origins nasıl? Güzel mi? Ben o oyunu da çok sevdim. 3 kere falan bitirdim herhalde 100 saat oynamışımdır toplam.

Peki Arkham Origins nasıl? Güzel mi? Ben o oyunu da çok sevdim. 3 kere falan bitirdim herhalde 100 saat oynamışımdır toplam.
Arkham Origins'i yapan firma farklı. Diğer 3 oyunu Rockstedy yaparken Origins'i Warner Bros. Games Montreal yapıyor. Warner Bros.'un Arkham City ile Knight arasına ek oyun koyup para koparma amaçlı yaptırdığı bir oyun. Oynanış olarak Arkham City ile birebir aynı sayılır. Tek fark elektrikli eldiven mevzusu. Senaryo ve yan görev olarak Arkham City çok daha kalitelidir(Ki zaten Arkham City senaryo anlamında en iyisi kabul edilir) fakat Arkham Origins'de çizgi roman okuyan Batman hayranları için iyi şeyler sunar. Ha yine de Arkham City'nin bu kadar aynısı olması ve yan görevlerin çok daha kıt olması(Yan görevlerde yarım kalan senaryolar var, yani bazı yan görevleri yapsanız da bir anlam ifade etmiyor) oyunu düşürüyor. Çoğu günümüz oyuncusu için Arkham Asylum'dan iyidir. Sonuçta oynanış ve görsel anlamda daha gelişmiş. Ha ama Arkham City ve Knight'ın yanında çokta iyi değildir.

Yeni konular

Geri
Yukarı