Masa başında ders çalışırken vakit kaybı

ekstremum nokta

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben 11. sınıfım, son 2 ayda çok sıkı çalışmaya başladım (sene başından beri sıkı çalışıyordum sadece arttırdım) 11'in matematiğini, kimyasını ve fiziğini bitirdim şimdiden. Yanında TYT matematikte konuları bitirdim ve 2 kaynaktan testlerini çözdüm. Şu an hafiften de geometri başladım. Hafta sonları günde 10-11 saat masa başında kalabiliyorum ama 10-11 saatlik verim alamıyorum. 10-11 saatte 7-8 saat çalışmışım gibi oluyor, çok vakit kaybediyormuş gibi hissediyorum. Bu verimlilik sorununu nasıl çözebilirim?

Kendini 10-11 saat çalışmak için zorlama mesela. Ne kadar verim alıyorsan şimdilik o kadar çalış, 5 saat ve üzeri yapmaya çalış. Bir süre sonra yavaş yavaş ders çalışma süreni arttırırsın.

Kendini 10-11 saat çalışmak için zorlama mesela. Ne kadar verim alıyorsan şimdilik o kadar çalış, 5 saat ve üzeri yapmaya çalış. Bir süre sonra yavaş yavaş ders çalışma süreni arttırırsın.
PPnizi görünce bir değişik oldum, allah rahmet eylesin tekrardan. Yazdığına gelirsek, tam bir türko oldum artık hocam ya. Cidden hobim yok, yapacak bir şeyim yok. Ders çalışmaktan başka bir aktivitem kalmadı. Oyun oynamaya çalıştım, zevk almıyorum artık; zaten bilgisayar da çok şey kaldırmıyor. Dışarı çıkasım da yok havalar sıcak zaten. Diziler filmler de sarmıyor, kendimi tamamen derse odakladım.

Geri
Yukarı