Masa Lambasını Açınca Bilgisayar Uyku Modundan Uyanıyor

Countless Skies

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Çok ilginç bir sorunla karşınızdayım. Şimdi benim odamda tek priz var. Bu prize altılı priz çoğaltıcı bağlı. Bilgisayarım UPS'e bağlı ve UPS de altılı prize bağlı. Ayrıca altılı prize bir de dörtlü priz bağladım ve odanın arkasına çektim. Bu dörtlü prize de sadece masa lambası bağlı. Bilgisayarı uyku moduna aldıktan sonra masa lambasını açtığım zaman bilgisayar uyku modundan uyanıyor. Bu neden oluyor olabilir ve nasıl çözebilirim?

Laptop alın. Bu gibi sorunlar yaşamazsınız. MSI Öneririm.
Hocam teşekkürler süper bir öneri gerçekten hemen masaüstü bilgisayarımı bırakıp gidip laptop alıyorum :) Parasını da bir yerden çalarım artık. Bu kadar kolay mı hemen öyle gidip laptop almak?

Hocam teşekkürler süper bir öneri gerçekten hemen masaüstü bilgisayarımı bırakıp gidip laptop alıyorum :) Parasını da bir yerden çalarım artık. Bu kadar kolay mı hemen öyle gidip laptop almak?

Öneri yaptim. Üslubunuzu takınınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok ilginç bir sorunla karşınızdayım. Şimdi benim odamda tek priz var. Bu prize altılı priz çoğaltıcı bağlı. Bilgisayarım UPS'e bağlı ve UPS de altılı prize bağlı. Ayrıca altılı prize bir de dörtlü priz bağladım ve odanın arkasına çektim. Bu dörtlü prize de sadece masa lambası bağlı. Bilgisayarı uyku moduna aldıktan sonra masa lambasını açtığım zaman bilgisayar uyku modundan uyanıyor. Bu neden oluyor olabilir ve nasıl çözebilirim?
Aynı sorun bende de var odanın normal lambasını açtığımda oluyor arasıra her zaman değil ve oturma odasının lambasını yakmak için açıp kapattığımda da televizyonun görüntüsü gidip geliyor mesela bu da her zaman değil yine bazen oluyor. Benim kişisel olarak yorumum şu (elektrikçiye falan sormadım tabii) bina eski ve maalesef şu çöp müteahhitlerin yaptıklarından, tesisat içinde topraklama da yok zaman zaman kaçak gibi bir durum oluştuğunu düşünüyorum kendimce. Bir de şaka olarak arkadaş yukarıda laptop al demiş ama benim laptop :)

Çok ilginç bir sorunla karşınızdayım. Şimdi benim odamda tek priz var. Bu prize altılı priz çoğaltıcı bağlı. Bilgisayarım UPS'e bağlı ve UPS'de altılı prize bağlı. Ayrıca altılı prize bir de dörtlü priz bağladım ve odanın arkasına çektim. Bu dörtlü prize de sadece masa lambası bağlı. Bilgisayarı uyku moduna aldıktan sonra masa lambasını açtığım zaman bilgisayar uyku modundan uyanıyor. Bu neden oluyor olabilir ve nasıl çözebilirim?

Merhaba, aynı sorunu ben de yaşıyordum. Telefonumu sarja taktığım anda bilgisayar açılıyordu. Evet garip bir şey ama sebebi sen ışığı açarken masa lambasının içerisindeki elektriği dengelememesidir, bu da senin bilgisayarına uyarı gönderemesi senin güç kaynağın bu durumda bütün sürücülere uyandırma komutunu vermesidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı