Masa tenisi raket tavsiyesi

• Konuyu başlatan dburva
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 15B

dburva

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 4 yıldır oynuyorum ama hep arkadaş arasında. Binanın bodrum katında oynadığım için tavan çoğu zaman kısıtlıyor ama bu zorluk sayesinde daha da çok eğleniyoruz. Yaklaşık 3 yıldır artengo FR 930 kullandım decathlondan almıştım şu an satmıyorlar sanırım internet sitelerinde bulamadım. Bugün oynarken boruya çarptım raketi ve sapından kırıldı, tamiri mümkün gibi de durmuyor. Combo raketler hakkında hiç deneyimim ve bilgim yok. Çok daha ideal olduklarını duydum ama önerilen tahta fiyatı 500 TL benim bütçem 400 TL. Oyun stili olarak genelde backhand ile savunma yapıyorum forehand ile de ofansif oynuyorum ama genel olarak iki elimle de basabiliyor ve topu kesebiliyorum( biz falso vermeye kesmek diyoruz teknik adını bilmiyorum). Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

4 yıldır oynuyorsan bence tekniğine uygun bir combo raket toplaman daha iyi olur. Fiyatları ucuz değil, daha epey para toplaman gerekiyor ancak kısa sürede farkını görürsün. Oyun stilin daha keskin olacak, oyununun düzeyi ciddi şekilde yükselecek.

Şimdilik işini öylece görecek bir raket alıp geçiştir, bence para biriktirip kendi kombinasyonlarını oluşturma yoluna gitmek mantıklı olur.

Mesela Backhand ile savunma yapıyorsan ve saldırı yapmayı tercih etmiyorsan anti lastik iyi bir seçenek. Anticilere turnuvalarda hep laf ediliyor ancak All- ya da Def oyuncularının turnuvalardaki başarı oranı hiç az değil. Forehand kısmına da eskinin 2.1 mm Tackiness-D tarzı kontrollü spin lastiği iyi bir kombinasyon olur.

Kombinasyon raketlerin bir diğer iyi tarafı ise bu seçeceğin lastik ve tahtaları ilerleyen zamanında gelişme durumuna göre daha ileri düzeyde kontrol ve teknik isteyen ancak daha iyi saldırı imkanı veren parçalarla değiştirebilirsin. Birden geçiş yapmadığın için alışma sürecin zor olmuyor. Super-Anti backhand, Tackiness Drive forehand lastikleri başlangıç için ideal seçimlerden dediğin türdeki oyun tarzına. Tahtayı da eskilerin Dr. Neubauer Gladiator tarzı All- türünde kontrolü yüksek alırsan epey kişiye sürpriz yaratabilirsin.

4 Yıldır oynuyorsan bence tekniğine uygun bir combo raket toplaman daha iyi olur. Fiyatları ucuz değil, daha epey para toplaman gerekiyor ancak kısa sürede farkını görürsün. Oyun stilin daha keskin olacak, oyununun düzeyi ciddi şekilde yükselecek.

Şimdilik işini öylece görecek bir raket alıp geçiştir, bence para biriktirip kendi kombinasyonlarını oluşturma yoluna gitmek mantıklı olur.

Mesela backhand ile savunma yapıyorsan ve saldırı yapmayı tercih etmiyorsan anti lastik iyi bir seçenek. Anticilere turnuvalarda hep laf ediliyor ancak all- ya da def oyuncularının turnuvalardaki başarı oranı hiç az değil. Forehand kısmına da eskinin 2.1 mm tackiness-D tarzı kontrollü spin lastiği iyi bir kombinasyon olur.

Kombinasyon raketlerin bir diğer iyi tarafı ise bu seçeceğin lastik ve tahtaları ilerleyen zamanında gelişme durumuna göre daha ileri düzeyde kontrol ve teknik isteyen ancak daha iyi saldırı imkanı veren parçalarla değiştirebilirsin. Birden geçiş yapmadığın için alışma sürecin zor olmuyor. Super-anti backhand, tackiness Drive forehand lastikleri başlangıç için ideal seçimlerden dediğin türdeki oyun tarzına. Tahtayı da eskilerin dr. Neubauer gladiator tarzı all- türünde kontrolü yüksek alırsan epey kişiye sürpriz yaratabilirsin.

Hocam aslında birikmiş param var yani cidden güzel bir şey yapabileceksem harcamaya hazırım. Oyun stili olarak da anti lastiklere baktığımda cidden benim oynamak istediğim gibi olduğunu fark ettim. Rakibin tüm çabalarına cevap verip attığım topum düz değil de sağa sola gitmesi çok hoşuma gidiyor. Yalnız anti spine alışmanın çok zor olduğunu falan yazmışlar durum öyleyse daha çok hoşuma gider. Bu arada ben hızlı oyunda da iyi işler çıkarabiliyorum - rakiplerim hiç prof olmadı daha doğrusu ilk başladığım sıralarda cidden iyi oynayan insanlarla oynuyordum ama hiç tecrübem yoktu geçen yıl da kendi ilinde şampiyon olan bir kadın arkadaşımı yenmiştim ama onun da kendi raketi yoktu - yani hızlı oyundan kastım top masaya değer değmez karşı masaya atabiliyor ya da çaktıkları veya bastıkları zaman aynı şekilde karşılık verebiliyorum bir de backhand ile de basabiliyor veya çakabiliyorum (hangi kavram doğru bilmediğim için ikisini de yazdım). Bir de lastiklerin fiyatı uygun geldi ama bu ürünleri Türkiye'de satan bir yer bulamadım, illa yurtdışından almam veya orada yaşayan birinden mi istemem gerekiyor?

Masatenisi.com ve spinspor.com.tr sitelerinde epey ürün var alınabilecek. Backhand için bir anti lastik alabilirsin Butterfly bulamasan bile, forehand için Tackiness Drive ya da Sriver şimdilik yeterli olur ancak Tackiness Drive aramanı tavsiye ederim. Olmazsa Amazon'dan arayacaksın, yapacak bir şey yok.

Anti lastiğe alışması zor değil bence, tam tersine gelen tüm topları dümdüz istediğin noktaya bırakmak daha kolay geliyor. Lastiklerden birini siyah diğerini kırmızı al, ben backhand anti lastiğini siyah seçiyorum forehand saldırı lastiğimi kırmızı yapıyorum. Tahta olarak da çok abartıya kaçmaya gerek yok, ekstra hız istemiyorsan karbon tahta alma ama All ve All- yazan bir tahta alırsan kontrolünü daha kolay sağlarsın. Bendeki kombinasyon bu ancak maalesef bir süredir oynayamıyorum diz sakatlığımdan dolayı. Özellikle üniversite sonrasında turnuvalardan çok uzak kaldım.

20201004_195237.jpg

20201004_195250.jpg

İşçiliğim biraz kötü Tackiness lastiği kesme kısmında ama büyük sorun değil. En son oyun stilimde kontrolü biraz azaltıp All- değil de All+ stile yöneldiğim için tahtayı Dr. Neubauer Gladiator'dan Butterfly Grubba Carbon ile değiştirmiştim. Tahtayı alırken sap kısmını eline uygun almakta fayda var, tutuş şeklini tamamen değiştiriyor. Düz alırsan kontrolsüz kalabilir senin için, direkt nizami bir tutuşun yoksa ergonomik sap da biraz elini ağrıtabilir. Flared sap 2 amaç için de ideal geliyor, senin kendi ihtiyacına karar vermen lazım.

Son düzenleme:
Masatenisi.com ve spinspor.com.tr sitelerinde epey ürün var alınabilecek. Backhand için bir anti lastik alabilirsin Butterfly bulamasan bile, forehand için Tackiness Drive ya da Sriver şimdilik yeterli olur ancak Tackiness Drive aramanı tavsiye ederim. Olmazsa Amazon'dan arayacaksın, yapacak bir şey yok.

Anti lastiğe alışması zor değil bence, tam tersine gelen tüm topları dümdüz istediğin noktaya bırakmak daha kolay geliyor. Lastiklerden birini siyah diğerini kırmızı al, ben backhand anti lastiğini siyah seçiyorum forehand saldırı lastiğimi kırmızı yapıyorum. Tahta olarak da çok abartıya kaçmaya gerek yok, ekstra hız istemiyorsan karbon tahta alma ama All ve All- yazan bir tahta alırsan kontrolünü daha kolay sağlarsın. Bendeki kombinasyon bu ancak maalesef bir süredir oynayamıyorum diz sakatlığımdan dolayı. Özellikle üniversite sonrasında turnuvalardan çok uzak kaldım.

Eki Görüntüle 691269

Eki Görüntüle 691270

İşçiliğim biraz kötü Tackiness lastiği kesme kısmında ama büyük sorun değil. En son oyun stilimde kontrolü biraz azaltıp All- değil de All+ stile yöneldiğim için tahtayı Dr. Neubauer Gladiator'dan Butterfly Grubba Carbon ile değiştirmiştim. Tahtayı alırken sap kısmını eline uygun almakta fayda var, tutuş şeklini tamamen değiştiriyor. Düz alırsan kontrolsüz kalabilir senin için, direkt nizami bir tutuşun yoksa ergonomik sap da biraz elini ağrıtabilir. Flared sap 2 amaç için de ideal geliyor, senin kendi ihtiyacına karar vermen lazım.
Hocam çok teşekkür ediyorum size. 38 dolara (kargo dahil) sriver alsam 330 a butterfly anti 200 e de new logo alsam 800 falan tutuyor. Bu combo iyi midir ? Ayrıca gümrük kesinti alırsa 900 e falan gelir.Bu da benim için çok pahalı 700 e bu ayarda bir şey bulabilir miyim sizce ? Bu arada sakatlığınızdan dolayı geçmiş olsun umarım en kısa zamanda iyileşirsiniz.
Malum dolar uçunca her şey pahalandı :(

Son düzenleme:
Bence biraz daha para biriktir, acele etmene gerek yok. Şimdilik işini görecek bir şey al ancak pahalıya kaçma çünkü o hazır raketlerin en pahalısını bile alsan bu bahsettiğim kombinasyon parçalarının yarısı kadar bile kalitede ve işlevsellikte değil. Üst düzey rekabetçi oyun için kişinin kendi tekniğine ve oyun tarzına uygun parçalarla kombinasyon yapması şart.

Bahsettiğin oyun stiline göre tavsiye edeceğim parçaları söyledim. Eğer birisi yoksa yerine muadil başka bir şey tavsiye edilebilir. İlk başta en önemli konu kesinlikle karbon tahtalardan ve Tenergy serisi lastiklerden uzak dur, kontrol edemezsin. Anti lastiği 1.9 mm, saldırı için olan lastiği 2.1 mm alabilirsin ancak daha kontrol edilebilir istersen saldırı lastiği de 1.9 mm olabilir.

Teşekkürler iyi dileklerin için.

Son düzenleme:
Bence biraz daha para biriktir, acele etmene gerek yok. Şimdilik işini görecek bir şey al ancak pahalıya kaçma çünkü o hazır raketlerin en pahalısını bile alsan bu bahsettiğim kombinasyon parçalarının yarısı kadar bile kalitede ve işlevsellikte değil. Üst düzey rekabetçi oyun için kişinin kendi tekniğine ve oyun tarzına uygun parçalarla kombinasyon yapması şart.

Bahsettiğin oyun stiline göre tavsiye edeceğim parçaları söyledim. Eğer birisi yoksa yerine muadil başka bir şey tavsiye edilebilir. İlk başta en önemli konu kesinlikle karbon tahtalardan ve Tenergy serisi lastiklerden uzak dur, kontrol edemezsin. Anti lastiği 1.9 mm, saldırı için olan lastiği 2.1 mm alabilirsin ancak daha kontrol edilebilir istersen saldırı lastiği de 1.9 mm olabilir.

Teşekkürler iyi dileklerin için.
Hocam aslında param var şuan ama malum üni öğrencisiyim ve ailem hala harcamalarıma karşı çıkıyorlar. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim biraz indirim kovalayıp uygun bir zamanda almayı planlıyorum.

Aslında şimdi düşündüm de, nasılsa oynayamıyorum. Bendeki raket de uzun süredir kenarda yatıyor, durduk yere lastik özelliğini kaybediyor. Sen beni bu profilden ekle, ben sana benim kombinasyon raketimi ve koruma çantasını göndereyim. Sıfır ayarında değil zaman geçtiği için ama vurduğun toplar başta dağa taşa gidince farkını kendin görürsün. :) Alışınca altından kalkarsın, bahsettiğin oyun tarzına yakın oynuyordum profesyonel olduğum dönemde. Sakın yapma dediğimin aksi şekilde karbon tahta var ama halledersin çalışırsan, alışma sürecin artacak sadece.

Beni ekle, oradan bir şifre söyle ben onu buraya yazayım da sen olduğun kesin olsun. Yalnız biraz üşengeç yapım var, haftaya da gönderebilirim 2 hafta sonra da belli olmaz.

Son düzenleme:
Hocam, kaç seneden beri masa tenisi oynuyorum, raketlere ayrı bir ilgim var. Hazır olarak, TeamGermany var ve Black var. Toplama ise, lastikleri, Butterfly tenergy 64. Tahtası ise Butterfly Tımo boll caf off. Eğer toplama isterseniz, bendeki gibi alabilirsiniz.
Düzeltme, bütçenizi yeni gördüm, eğer yeni başlıyorsanız çok kaliteli bir rakete gerek yok. Eğer 0'dan başlayacaksanız. Butterfly gold ile başlayın, hem onla öğrenin hem de aynı zamanda para da biriktirirsiniz.

@326001 Bahsedilen oyun stiline hiçbir şekilde uygun değil önerdiğin kombinasyon. All / All- oyun stiline Tenergy 64 lastik ve Timo Boll'un Off tahtası uygun değil, kontrolü çok düşük bir kombinasyon. Özellikle de backhand savunma tekniğinde Tenergy lastikler uyumlu değil.

Geri
Yukarı