Masaüstü almak yerine laptop alınır mı?

Masaüstünde sadece bir ekran kartı ve işlemciye 25 bin TL vermek yerine laptop almak daha mantıklı geldi. Bizim buradaki Teknosa'da 3070 Ti 18 GB RAM 16 çekirdekli bir laptop buldum 18 bin TL'ye hatırlıyorsam. Sizce laptop alınır mı? Taksit ile alacağım. GTA 5 oynuyorum genelde şu an kullandığım bilgisayara ara sıra aşırı şekilde donma geliyor.

Hocam ilk defa 18 GB RAM duyuyorum bir link atsanıza bizde alalım?

Masaüstünde sadece bir ekran kartı ve işlemciye 25 bin TL vermek yerine laptop almak daha mantıklı geldi. Bizim buradaki Teknosa'da 3070 Ti 18 GB RAM 16 çekirdekli bir laptop buldum 18 bin TL'ye hatırlıyorsam. Sizce laptop alınır mı? Taksit ile alacağım. GTA 5 oynuyorum genelde şu an kullandığım bilgisayara ara sıra aşırı şekilde donma geliyor.
Hocam 3050 Ti olabilir mi dediginiz laptopun ekran kartı ?

Yani o fiyata bulduysanız kaçırmayın zaten, laptop ise tamamen tercih meselesi. Asla masaüstü kadar performanslı olamaz, serin ve sessiz çalışamaz ama laptopu yanınızda çok sık taşıyorsanız, öğrenci iseniz alınır. Tabii bütçe kısıtlı ise de alınır.

Son düzenleme:
Masaüstü ekran kartı ile dizüstü ekran kartlarında aynı modeller aynı performansı vermiyorlar diye biliyorum. Yani RTX 3070TI 'ın masaüstünde kullanılanı ve dizüstünde kullanılanı arasında fark var. Dizüstünde batarya olduğundan ve çok fazla ısınacağından ekran kartının kısıyorlar. Yanlışım varsa düzeltin.

YouTube'da RTX 3070 için masaüstü ve dizüstü RDR2 kıyaslaması buldum. Eğer bilgisayarı taşımak gibi bir derdin yoksa masaüstü modelleri de bir incele derim.

1656263084964.png

Yeni konular

Geri
Yukarı