Çözüldü Masaüstü bilgisayar Ethernet kablosu olmadan nasıl internete bağlanır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

pixeliko

Hectopat
Makaleler
16
Yer
Türkiye
Yeni bilgisayar geldi, bağladım monitöre açtım bilgisayarı. Her şey iyi sıkıntı yok ama internete bağlanamadım. Ethernet kablosu yokmuş. Kabloyu alıp taksam bile modem çok uzakta, sanırım modeme bağlamanız lazım. Normal laptopta olduğu gibi kablosuz bağlanmıyor mu masaüstü bilgisayarlarda?

Çözüm
Redmi Note 10 Pro.

Telefonu bilgisayara bağlayın hocam. Ne yapmak istediğinizi soracak. Dosya paylaşımı, şarj etme gibi bir şey çıkacak bildirim panelinde. Oradan USB tethering seçeceksiniz. Geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklama seçeneğini açık yapmazsanız çalışmayabiliyor.
Yeni bilgisayar geldi, bağladım monitöre açtım bilgisayarı. Her şey iyi sıkıntı yok ama internete bağlanamadım. Ethernet kablosu yokmuş. Kabloyu alıp taksam bile modem çok uzakta, sanırım modeme bağlamanız lazım. Normal laptopta olduğu gibi kablosuz bağlanmıyor mu masaüstü bilgisayarlarda?

Wi-Fi aparatı var 70-80 TL USB olarak onunla bağlayabilirsin.

Eğer modemin kablosuz bağlantı özelliği var ise masaüstü PC ye USB' den bağlanan wifi aparatı satın alabilirsin. Örnek olarak bu güzel mesela.

Xiaomi telefonun varsa USB kablosu ile telefonu bilgisayara bağlayıp, telefonunu Wi-Fi'si ile aldığın interneti bilgisayara verebilirsin. Diğer telefonlarda da bu özellik var mı bilmiyorum. USB tethering olarak geçiyor.

Wi-Fi adaptörün yoksa idarelik şu çözümü sunayım bende öyle kullanıyorum, telefonu tak ayarlardan internet paylaşımından USB ile internet paylaşımını seç.

Yeni konular

Geri
Yukarı