Masaüstü bilgisayar fan ayarı nasıl yapılır?

omerfar19

Femtopat
Daha fazla  
Masaüstü bilgisayarım var. Fanını bilgisayara yüklenildiği zaman yükselmesini yüklenmediğim zaman azalmasını istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Not: Yüklendiğim zaman derken oyun falan girdiğim zaman.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten yük altında değilken fanların çalışmaması gerekir, oyun vs. açtığınızda çalışmaya başlar, bunu kendisi yapar.

Zaten otomatik fan ayarları bunu yapar ama isterseniz MSI Afterburner'dan ekran kartı fanını BIOS'dan da CPU fanını ayarlayabilirsiniz.

Zaten yük altında değilken fanların çalışmaması gerekir, oyun vs. açtığınızda çalışmaya başlar, bunu kendisi yapar.
Hayır hep aynı hızda oluyor
BIOS üzerinden yapılıyor ancak ayarlamak istediğiniz fanın anakarta bağlı olması gerek.
anakarta bağlımı bilmiyorum.
Zaten otomatik fan ayarları bunu yapar ama isterseniz MSI Afterburner'dan ekran kartı fanını BIOS'dan da CPU fanını ayarlayabilirsiniz.
Daha fazla ayrıntı verebilir misiniz?

Sistem nedir? Fanlar molex mi yoksa anakarta mı bağlı? Güncel sistemlerde anakart yazılımları ile bunu basitçe yapabiliyoruz. En sağlıklısı BIOS'tan yapmak. Mesela benim sistemimde işlemci 50 dereceye çıkana kadar öndeki fan çalışmıyor.

Sistem nedir? Fanlar Molex mi yoksa anakarta mı bağlı? Güncel sistemlerde anakart yazılımları ile bunu basitçe yapabiliyoruz. En sağlıklısı BIOS'tan yapmak. Mesela benim sistemimde işlemci 50 dereceye çıkana kadar öndeki fan çalışmıyor.

ASUS Z87A Intel i7 işlemci 8 GB RAM ekran kartı Intel HD Graphics 4600.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı