Masaüstü bilgisayar ısınma problemi

Dİtroyit

Hectopat
Arkadaşlar bilgisayarım düzgün bir şekilde çalışmasına rağmen fazla ısınıyor şu sıcak yaz günlerinin etkisi olduğu kesin ancak Valorant Assassin's Creed Odyssey oynarken 85 dereceyi hem işlemci hem de ekran kartında gördüm ayrıca ekran kartı yoğun kullanıma giriyor.
Sistemim.
Ryzen 7 2700X.
MSI GeForce 1660 Ti.
MSI MPG X570.
16 RAM(Ripjaws)
Ekstra soğutucu almayı düşünüyorum.
(Başka bir arkadaş BIOS'la ilgili bir aylardan bahsetmişti o nedir acaba)
İşlemci üstünde stok fan var.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa içinde iyi bir hava akışı olduğundan emin ol. Kasayı masa altında kasa koymak için ayrılan küçük bölmeye koyduysan derhal çıkar oradan, yeterli hava alamaz.

Kasa hava alabilecek bir yerde mi? Pcnizi ne kadardır kullanıyorsunuz? En son ne zaman temizlik yaptınız?
Daha yeni aldım 3 ya da 4 ay oldu temizlik için makinem yok devrelere zarar vermemek için yapmadım hava durumunda şöyle diğer arkadaşın yazdığı gibi masa altı ancak masanın açık olan yerlerinde hava alıyor kapalı tarafları zaten masayla kapalı ama tabi daha çok hava alan bir yere koymaya çalışayım
Kasa içinde iyi bir hava akışı olduğundan emin ol. Kasayı masa altında kasa koymak için ayrılan küçük bölmeye koyduysan derhal çıkar oradan, yeterli hava alamaz.
Sizin içinde yukarıdaki cevapta yanıt var teşekkürler

Daha yeni aldım 3 ya da 4 ay oldu temizlik için makinem yok devrelere zarar vermemek için yapmadım hava durumunda şöyle diğer arkadaşın yazdığı gibi masa altı ancak masanın açık olan yerlerinde hava alıyor kapalı tarafları zaten masayla kapalı ama tabi daha çok hava alan bir yere koymaya çalışayım

Sizin içinde yukarıdaki cevapta yanıt var teşekkürler

Mümkünse masanın üstüne koyun, bu yaz sıcaklarında cihazların normalde bile kendisini soğutması zorken birde siz işkence etmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı