Masaüstü bilgisayar kablosuz bir şekilde modem internetine nasıl bağlanır?

Hocam satın aldığım aparat bana yalnızca 0.1 mb/s download hızı sağladı satın almadan önce kontrol etmediğim için ürün elimde patladı yalnızca dikkatli olması için uyardım.
Ama o USB 3.0/USB 2.0 olmasından kaynaklanmaz, kalitesiz/bozuk olmasından ya da içindeki antenin/çekim gücünün düşük olması kaynaklıdır.
USB kısmının hızını sebep olarak göremezsiniz.

O sıralar arkadaşlarıma Discord'dan attığım göresli buldum. Normalde 25mb/s download, 5mb/s upload alıyorum.

Ama o USB 3.0/USB 2.0 olmasından kaynaklanmaz, kalitesiz/bozuk olmasından ya da içindeki antenin/çekim gücünün düşük olması kaynaklıdır.
USB kısmının hızını sebep olarak göremezsiniz.

Aynı ürünü laptopta denediğimde kablolu ile eş değer hız alabilmiştim. Ürünle ilgili değil benim dikkatsizliğimle ilgiliydi.

Dosya Ekleri

• IMG_20210704_141248.jpg
    IMG_20210704_141248.jpg
    50,2 KB · Görüntüleme: 17
O sıralar arkadaşlarıma Discord'dan attığım göresli buldum. Normalde 25mb/s download, 5mb/s upload alıyorum.

Aynı ürünü laptopta denediğimde kablolu ile eş değer hız alabilmiştim. Ürünle ilgili değil benim dikkatsizliğimle ilgiliydi.
Tamam hepsi güzel, ama bu USB 3.0 / USB 2.0 olmasıyla ilgili değil.
İki USB bağlantı da kablosuz ağ bağlantısı açısından kat kat yeterli.
Arabirim hızı değil, kullandığın parçanın kalitesi/arızalı olması ve çekim gücünün yetersiz kalması kaynaklı olur.
USB 3.0 olup/olmaması neden değildir.

Tamam hepsi güzel, ama bu USB 3.0 / USB 2.0 olmasıyla ilgili değil.
İki USB bağlantı da kablosuz ağ bağlantısı açısından kat kat yeterli.
Arabirim hızı değil, kullandığın parçanın kalitesi/arızalı olması ve çekim gücünün yetersiz kalması kaynaklı olur.
USB 3.0 olup/olmaması neden değildir.

Bu konu hakkında yanlış hatırlamıyorsam forumda konu oluşturmuştum bulabilirsem linkini atarım bir arkadaş beni bu şekilde bilgilendirmişti. Laptopta 3.0 desteği vardı ve denediğimde normal değerler aldım.

Bu konu hakkında yanlış hatırlamıyorsam forumda konu oluşturmuştum bulabilirsem linkini atarım bir arkadaş beni bu şekilde bilgilendirmişti. Laptopta 3.0 desteği vardı ve denediğimde normal değerler aldım.
İşte yanlış bilgilendirmiş, bilmeden konuşmuş. Hız öyle 0,01 Mb/s gibi düşemez. O arıza ya da hiç çekmediğini gösteriyor. O marka/model veya o modelin sizdeki/kullandığı sürücüsü gibi özel bir durum.

İşte yanlış bilgilendirmiş, bilmeden konuşmuş. Hız öyle 0,01 Mb/s gibi düşemez. O arıza ya da hiç çekmediğini gösteriyor. O marka/model veya o modelin sizdeki/kullandığı sürücüsü gibi özel bir durum.

Belki sürücü uyumsuzluğu falandı ama arızalı değildi aynı odadan laptop ile denediğimde normal bir hız alıyordum. Belki de farklı bir sebebi vardır bilemem.

Geri
Yukarı