Masaüstü Bilgisayar Kasasının İçini Temizlerken Neye Dikkat Edilmeli?

meola147

Kilopat
1-) Fanlardaki tozu almak için şöyle bir şey kullanmayı düşünüyorum zararlı değildir demi? Youtube'de biri elektrik süpürgesi önermiş ama ben zararlı diye düşündüm bence hiç elektrik süpürgesine bulaşmamalıyım, sizce?

2-) Fanları temizlemek tamam ama toz tutan başka yerler var fanın aşağı kısmı gibi oraları temizlesem ufak da olsa katkısı olur mu?

3-) Temizlememi önerdiğiniz ufak da olsa katkısı bir yer var mı?

4-) Bu işin püf noktası var mıdır? :D

Dosya Ekleri

• rBVaSVpcIG2AOlLyAAIWGO0Ujso662.jpg
    rBVaSVpcIG2AOlLyAAIWGO0Ujso662.jpg
    47,9 KB · Görüntüleme: 38
Eski diş fırçası varken bunlara ne gerek var hocam? Yanına bir de bez ve Camsil mis.
Toz gördüğünüz bütün yerleri temizlemeye çalışın. Özellikle plastik yerleri. Metal kısımlarda daha narin olun. Bir yerleri çizdirip, kırmayın.

1-) fanlardaki tozu almak için şöyle bir şey kullanmayı düşünüyorum zararlı değildir değil mi? YouTube'da biri elektrik süpürgesi önermiş ama ben zararlı diye düşündüm bence hiç elektrik süpürgesine bulaşmamalıyım, sizce?

2-) fanları temizlemek tamam ama toz tutan başka yerler var fanın aşağı kısmı gibi oraları temizlesem ufak da olsa katkısı olur mu?

3-) temizlememi önerdiğiniz ufak da olsa katkısı bir yer var mı?

4-) bu işin püf noktası var mıdır? :D.

En iyi yöntem hava kompresörüdür. Genelde sanayi de çoğu kişide vardır. Dikkat etmen gereken nokta hava kompresörü bulduğun yerde kompresör hava kurutucu olup olmadığını kontrol et hava kompresörleri su atabiliyor. Bir de hava tutarken fanları elinle tut öyle hava tut en garanti ve iyi yöntem budur.

Eğer soğuk modu olup soğuk üfleyebilen fön makineniz varsa o da işe yarayabilir, hava kompresörü yoksa. Balkona çıkmayı unutmayın sadece 😂 .

Bakın bu olur işe yarar ama bir sorun daha var soğuk üfleyen fön çok istesem bile bulamadım... Yani aileme sordum yokmuş. Sadece elektrik süpürgemiz var. Hiç bu hava işlerine girmesem çok fark olur mu? 😁

Yani sorun olmaz kanımca, elinizden geldiğince bezle vesaire silip gereken temizliği sağlayabilirsiniz. Çok ulaşamadığınız yerde çok kısa süreyle en düşük ısısında fön makinesini çalıştırabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı