Masaüstü Bilgisayarda Donma Sorunu

sTrateqy

Hectopat
Daha fazla  
Evet, başlıktada belirttiğim gibi bu sorunu yaşayan yüzlerce kişi var. Bende onlardan bir tanesiyim. Yaklaşık 4-5 aydır bu sorun devam ediyor. Çok kez araştırdım fakat yararlı hiç birşey bulamadım akabinde kendim bir şeyler yapmaya çalıştım. İlk önce bilgisayarın içini tamamen temizleyip termal macunu yeterli olacak şekilde sürdüm. İşe yaramayınca bende yeni RAM takıp tekrar denedim, sonuç yine aynı oldu. Acaba yazılımsal bir şey midir diye format atmaya götürdüm, format atarken bile bilgisayar donuyordu. Zar zor 5-6 kere uğraştıktan sonra atmayı başardık. Bu böyle olmayacak deyip bilgisayarcıya götürdüm. Anakartın fanını değiştirdi ama sonuç hala aynı. Isınmadan dolayı olduğunu düşünüp fazladan fan aldım ama yine de donuyordu. Ekran kartını çıkartıp bilgisayarın kendi ekran kartında denedim yine dondu yine dondu. Sanırım anakartta veya içerideki kablolardan birinde sıkıntı var. Bu yazıyı aynı problemi yaşayan arkadaşlar daha fazla uğraşmasın diye veya çözümü bulunsun diye yazdım. Eğer bu sorunu çözdüyseniz lütfen üşenmeden başkalarınında çözmesi için yorum yazın. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı