Masaüstü bilgisayarda Ethernet kablosu çalışmıyor

Nefe

Hectopat
Arkadaşlar sorunum şu: Bugün gittim yeni kablo aldım, jak'ları falan falan taktım, bir ucunu modeme diğer ucunu PC'ye bağladım. sonra PC'de takılı bir şey gözükmedi, modemde falan da ışık yanmadı (bu arada tüm portları denedim), daha sonra kullanılmayan bir modemle farklı bir LAN kablosu taktım bu sefer çalıştı ancak diğer kablo neden çalışmadı anlamadım. Laptop'a takıyorum kablo çalışıyor, PC'ye gelince çalışmıyor. Umarım karışık anlatmamışımdır yardımlarınızı bekliyorum.

Aygıt Yöneticisi--Ağ Bağdaştırıcıları'ndan "Cihazı devre dışı bırak." yap. Sonra tekrar etkinleştir. Ben böyle yaparak çözmüştüm.

Ben bu sorunu bizzat MSİ Gaming 970 anakartta yaşamıştım E2200 killer ethernet vardı sürücüsü kurmazsan hayatta taktığın kabloyu görmüyordu illa sürücüsünü kuracaksın. Bende şuan Gigabyte anakart var sürücüsü kurmasan bile bağlanıyor Windows 10 güncel 2019 sürücüsünü kurmuş oluyor formattan sonra. Ama o dediğim anakartta en güncel Windows 10 sürümünü de kursam Killer E2200 kurulu olmuyordu haliyle elle kurman gerekiyordu. Bu çoğu anakartta böyle oluyor. Bence senin sürücü kurulu olmadığı için algılamıyor. Anakartın marka ve modelini yazarak bir de aygıt yöneticisinden ağ bağdaştırıcı kısmının resmini atarsan yardımcı oluruz.

Beyler çözdüm eve modem bozuk oluğu için internet'çi gelmişti ona dedim oda: Jak'ı düzgün takamamışsındır bazen bizde de oluyor dedi kendi taktı verdi taktım şu an sorunsuz giriyorum. Sorun çözüldü ise çözüldü olarak işaretliyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı