Masaüstü bilgisayarda HDD ve SSD aynı anda kullanılabilir mi?

resul63

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni bir bilgisayar aldım içinde Win 10 kurulu bir SSD var ve 120 GB olduğu için hafıza problemi çekiyorum. Ayrıca elimde içinde Win 7 kurulu 160 GB bir HDD var. Bunu SSD ile birlikte kullanabilir miyim? Yapmam gereken işlemler nelerdir? Saygılarımla.

SATA kablosu al. Bunu Sabit Diski anakarta bağlamak için kullan. Bilgisayarı aç Windows + R tuşlarına bas. Gelen ekrana diskmgmt.msc yaz, enterla. Orada harici diskin gözükecek sağ tıkla biçimlendir.Hepsini varsayılan olarak devam ettir. Ve diskin hazır. Eğer diskinin içinde önemli bilgiler varsa bunu yapma çünkü bütün verilerin silinecektir.

SATA kablonuz yoksa önce onu almalısınız. Ana kartta mutlaka bir başka giriş vardır. Taktıktan sonra, eğer önemli bir şey yoksa biçimlendirmenizi tavsiye ederim. Önceki sistemden kalan dosyalardan virüs vs. kaldığı çok oluyor. Eğer diski Bilgisayarımda göremezseniz bilgisayarıma sağ tıklayıp yönet diyin, disk yönetimine gidin. Gördüğünüzü atarsanız yardımcı oluruz ama zaten böyle bir şey yaşamazsınız hali hazırda içinde bir Windows kuruluymuş çünkü.

Saygıdeğer yorumlarınız için çok teşekkür ederim hemen denemeye gidiyorum çok sağolun hocalarım
Aklima gelmişken bu harddiski sifirlarsam içine Windows kurmam gerekiyor mu yoksa kurmadan da çalışır mı acaba
Aklima gelmişken bu harddiski sifirlarsam içine Windows kurmam gerekiyor mu yoksa kurmadan da çalışır mı acaba

Son düzenleme:
Saygıdeğer yorumlarınız için çok teşekkür ederim hemen denemeye gidiyorum çok sağolun hocalarım
Gerekmiyor sadece adımları uygulayın yeter

Geri
Yukarı