Masaüstü bilgisayarda telefon kulaklığını mikrofon olarak kullanma

M. Onur NAR

Hectopat
Herkese merhabalar. Masaüstü bilgisayarımda mikrofon girişine telefon kulaklığı taktığımda ses alamıyorum. Çok kısık ses kaydı ya var ya da olmuyor. Nasıl düzeltebilirim? Kasanın ön kısmında bulunan mikrofon jakına takıyorum. Kulaklığı algılıyor mikrofon ayarını seçiyorum ancak kullanamıyorum mikrofon özelliğini. Acaba bu konu hakkında bilgi sahibi olan var mı? Önceden dizüstü kullandığım için masaüstü hakkında yeterli bilgiye sahip değilim.

Herkese merhabalar. Masaüstü bilgisayarımda mikrofon girişine telefon kulaklığı taktığımda ses alamıyorum. Çok kısık ses kaydı ya var ya da olmuyor. Nasıl düzeltebilirim? Kasanın ön kısmında bulunan mikrofon jakına takıyorum. Kulaklığı algılıyor mikrofon ayarını seçiyorum ancak kullanamıyorum mikrofon özelliğini. Acaba bu konu hakkında bilgi sahibi olan var mı? Önceden dizüstü kullandığım için masaüstü hakkında yeterli bilgiye sahip değilim.
Ben bu sorunu dönüştürücü alarak çözdüm. Tek ucu çifte çeviren bir dönüştürücü alırsanız sorun hallolcaktır diye düşünüyorum.

Masaüstü bilgisayarınızda ön portlarda ortak jak genelde bulunmaz ancak kontrol ediniz belki vardır, yok ise arka taraftan anakart aynasında ortak jaka takabilirsiniz. Veya dönüştürücü kullanabilirsiniz.

Kulak içi kulaklıkla mikrofonunu kullanamamıştım ben de. Sadece dizüstü bilgisayarlarda kullanabiliyorsun. İnternet kafeden veya herhangi bir yerden iyice rezil olmuş bir kulak dışı kulaklık bulup mikrofonunu kullanabilirsin. Ya da kardeşinin mini org oyuncaklarından birinin mikrofonunu da kullanabilirsin. Ama ben kulak içi kulaklıkla yapamadım. Şu anki kullandığım da dayımın 7 yıl önceki kulak dışı kulaklığın mikrofonu. Lunaparklarda makine döndürürken millete seslenmek için falan onu kullanırdı. Daha iyisini alınca atmış kanepenin altına. Ben de onu geçen sene buldum. En azından CS:GO oynarken info verebiliyorum cızırtı biraz da olsa.

Çözümünüz y slipter kullanmak. Bir ucuna kulaklığınızı mikrofon girişini de kasanızdaki jak girişinize takarsanız sorununuz ortadan kalkacaktır. İyi günler.

Çözümünüz y slipter kullanmak. Bir ucuna kulaklığınızı mikrofon girişini de kasanızdaki jak girişinize takarsanız sorununuz ortadan kalkacaktır. İyi günler.
Hocam telefon kulaklığın sadece mikrofonunu kullanmak istesem de mi y slipter almak zorundayım? Kasanın mikrofon kısmına takınca mikrofon özelliğini seçince çok kısık da olsa sesim geliyor ancak ses aygıtlarını yönet deyip kayıt kısmına geldiğimde oradaki yeşil kısımda hiçbir değişiklik olmuyor.
Teşekkürler.
Masaüstü bilgisayarınızda ön portlarda ortak jak genelde bulunmaz ancak kontrol ediniz belki vardır, yok ise arka taraftan anakart aynasında ortak jaka takabilirsiniz. Veya dönüştürücü kullanabilirsiniz.
Hocam ortak jak hangisi oluyor acaba? 3 renkli jak girşi bulunmakta hangisine takmalıyım?
Ben bu sorunu dönüştürücü alarak çözdüm. Tek ucu çifte çeviren bir dönüştürücü alırsanız sorun hallolcaktır diye düşünüyorum.
Hocam dönüştürücü olmadan mikrofon kullanamaz mıyım? Teşekkürler.

Hocam telefon kulaklığın sadece mikrofonunu kullanmak istesem de mi y slipter almak zorundayım? Kasanın mikrofon kısmına takınca mikrofon özelliğini seçince çok kısık da olsa sesim geliyor ancak ses aygıtlarını yönet deyip kayıt kısmına geldiğimde oradaki yeşil kısımda hiçbir değişiklik olmuyor.
Teşekkürler.

Y slipter alıp sadece mikrofon girişini takabilirsiniz.

Teşekkürler.

Hocam ortak jak hangisi oluyor acaba? 3 renkli jak girişi bulunmakta hangisine takmalıyım?

Hocam dönüştürücü olmadan mikrofon kullanamaz mıyım? Teşekkürler.

Hocam aynı olayı ben yaşadım. Telefon mikrofonunu direk kasadaki mikrofon jak girişine takınca ses uzaydan geliyormuş gibi oluyor. Tam oturmuyor. Ucuz bir slipter bile işinizi görecektir emin olun. Bu arada alta eklediğim mesajımı çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim. Başka soracak birşeyiniz var mıdır? Her zaman açığım.

Yeni konular

Geri
Yukarı