Masaüstü bilgisayarda virus olup olmadıgı nasıl anlaşılır?

Görev Yöneticisi'nden arka planda çalışan tüm uygulamaları atar mısınız? Bir de Temp'i falan silmeyi deneyin.

Hocam bellek 16,00 GB bellek kullanımı 15,9 kullanılan(sıkıştırılmış) 8, 7GB (331 MB) kullanılabilir 7, 2 GB (ne görüyorsam yazdım)

Hocam ben bu verileri atarken arkada Valorant açık kalmış fark etmemişim.

Görev Yöneticisi'nden arka planda çalışan tüm uygulamaları atar mısınız? Bir de Temp'i falan silmeyi deneyin.

Hocam işlemler kısmında ki uygulamalardan bahsediyorsanız hepsi bu.(Devamı da varmış hocam isterseniz atabilirim)

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    108,5 KB · Görüntüleme: 9
Hocam ben bu verileri atarken arkada Valorant açık kalmış fark etmemişim.

Hocam işlemler kısmında ki uygulamalardan bahsediyorsanız hepsi bu.(Devamı da varmış hocam isterseniz atabilirim)
1. Termal macununuz kurumuş olabilir, kontrol edip kendiniz yenileyin veya servise götürün.
2. temp %temp% Klasörlerinin içindeki dosyaları silin.
3. Disk temizleme üzerinden diskinizdeki geçiçi dosyaları silin.
4. Görev yöneticisinde başlangıç kısmında gereksiz tüm uygulamaları devre dışı bırakın (Sistem uygulamalarını kapatmayın)
5. Programlar kısmından gereksiz tüm programları kaldırın.
6. Güç ayarlarından Yüksek Performansı seçin (Bilgisayar daha fazla güç tüketir.)
7. Güncellemelerinizi yapın.

Üsttekileri uygulamanıza rağmen hala yavaş kalıyorsa format atmanızı öneririm.

1. Termal macununuz kurumuş olabilir, kontrol edip kendiniz yenileyin veya servise götürün.
2. temp %temp% Klasörlerinin içindeki dosyaları silin.
3. Disk temizleme üzerinden diskinizdeki geçiçi dosyaları silin.
4. Görev yöneticisinde başlangıç kısmında gereksiz tüm uygulamaları devre dışı bırakın (Sistem uygulamalarını kapatmayın)
5. Programlar kısmından gereksiz tüm programları kaldırın.
6. Güç ayarlarından Yüksek Performansı seçin (Bilgisayar daha fazla güç tüketir.)
7. Güncellemelerinizi yapın.

Üsttekileri uygulamanıza rağmen hala yavaş kalıyorsa format atmanızı öneririm.
4-6 maddeleri şimdi yapmasın ek bir sorun olup olmadığını anlamak sistemsel kaynaklı bir sorun olup olmadığını anlamak açısından diğerlerini yapabilir.

Tamamdır hocam teşekkür ederim.
Önce diğer maddeleri yap 4-6 dememe sebebim güç modunu değiştirince sistem daha hızlı çalışır ama halen tam performans alıyor almıyor bilemezsiniz önce normal yolları uygulayın sonra kontrol edin bir sorun yoksa diğerlerini yapın genellikle yüklenen bir dosya vb sistemi bozuyor kasmasına falan sebep veriyor virüs falanda olmuyor normal dosya oluyor.

Önce diğer maddeleri yap 4-6 dememe sebebim güç modunu değiştirince sistem daha hızlı çalışır ama halen tam performans alıyor almıyor bilemezsiniz önce normal yolları uygulayın sonra kontrol edin bir sorun yoksa diğerlerini yapın genellikle yüklenen bir dosya vb sistemi bozuyor kasmasına falan sebep veriyor virüs falanda olmuyor normal dosya oluyor.

Hocam güç konusu açılmışken bir soru sorayım ben film izlerken ya da boş boş takılırken PC belli bir süre sonra kapanıyor güç ayarlarında ekranı kapat ve bilgisayarı uyku moduna geçir ayarları hiçbirzamanda olsa bile ama FIFA gibi Valorant gibi LoL gibi oyunları oynarken kapanmıyor.

Hocam güç konusu açılmışken bir soru sorayım ben film izlerken ya da boş boş takılırken PC belli bir süre sonra kapanıyor güç ayarlarında ekranı kapat ve bilgisayarı uyku moduna geçir ayarları hiçbirzamanda olsa bile ama FIFA gibi Valorant gibi LoL gibi oyunları oynarken kapanmıyor.
Isınma durumunu kontrol edin.

Geri
Yukarı