Masaüstü bilgisayarı satıp laptop almak

selimsofficial

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Fotoğrafçı
Selam elimde bir masaüstü bilgisayar var, zamanında oyun için almıştım oyunla işim kalmadı. Daha üniversiteye gitmedim. Gitmeden önce bu biligsayarı satıp yazılım vb. için laptop almayı düşünüyorum hem üniversiteye gittiğimde işime yarayacağı için sizce mantıklı mı yaparım veya bu bilgisayar kaç paraya satılır, satarsam eğer yerine iyi laptop alınır mı? Değer mi? Özellikler şunlar:

AOC 24.5 inç G2590VXQ 75Hz 1ms FreeSync IPS monitor / MSI RX 580 Armor OC 8 GB / AMD Ryzen 5 1600 / Corsair 8 GB 3000MHz RAM / B450M S2H(sıfır garantili) / Toshiba OCZ 480 GB SSD / Thermaltake V200 tg 3x120mm kasa

3-4 yıllık bilgisayar.

Ekstra olarak emektar bir HP Pavilion G6 laptop var 400 liraya falan giderse o da gider :D

Satmalısın hangi bölüme gidiceksiniz bilmiyorum ama üniversite de genel olarak laptop çok lazım oluyor.

Hangi laptopu önerirsin ikinci el?

Satmalısın hangi bölüme gidiceksiniz bilmiyorum ama üniversite de genel olarak laptop çok lazım oluyor.

Peki ortalama ne kadar fiyat biçebilirim bu bilgisayara ben? Ne kadara satabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam hocam daha geçen hafta laptopunu satıp masaüstü alan biri olarak özellikle 2.el laptop piyasasını pek önermem. Önerim hiç laptop işine girmemeniz (özellikle 2.el). Ama eğer farklı bir şehre gidiyorsanız ve eve çıkmayacaksanız üniversitede ve maddi imkanlarınız el veriyor ise mutlaka Monster veya emsali cihazları almanız. Çünkü her ne kadar üniversiteye geçseniz de sağlam oyunculuk geçmişi olan arkadaşlar (kendimden biliyorum :D) zaman zaman "dur girip birkaç saat oyun oynayayım" diyor böyle bir durumda da sizi ancak Gaming laptoplar idare edebilir. Benim laptopu satıp masaüstü nedenim tamamen masaüstünün daha F/P olmasıydı.

Selam hocam daha geçen hafta laptopunu satıp masaüstü alan biri olarak özellikle 2.el laptop piyasasını pek önermem. Önerim hiç laptop işine girmemeniz (özellikle 2.el). Ama eğer farklı bir şehre gidiyorsanız ve eve çıkmayacaksanız üniversitede ve maddi imkanlarınız el veriyor ise mutlaka Monster veya emsali cihazları almanız. Çünkü her ne kadar üniversiteye geçseniz de sağlam oyunculuk geçmişi olan arkadaşlar (kendimden biliyorum :D) zaman zaman "dur girip birkaç saat oyun oynayayım" diyor böyle bir durumda da sizi ancak Gaming laptoplar idare edebilir. Benim laptopu satıp masaüstü nedenim tamamen masaüstünün daha F/P olmasıydı.
Öneriniz için teşekkür ederim ama şöyle bir durum var. Birkaç saat oyun oynayayım diyebileceğim bir durum oluşsa bile oynayamadığımda çok sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Yani benim amacım gerçekten programlama vb. veya ekstra işler olacak galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı