Masaüstü satıp laptop almak mantıklı mı?

Muhammet Raşit

Hectopat
Öncelikle merhaba şu anda 10. sınıf öğrencisiyim. Üniversite zamanında laptopa ihtiyacım olacak. Şimdi laptop almak mı yoksa masaüstü alıp üniversite zamanında ikinci elden satıp laptop almak mı daha mantıklı? İkinci el piyasasını pek bilmiyorum. O vakit satılır mı satılırsa laptop alacak kadar para getirisi olur mu? Tavsiyeniz var mı? Yardımcı olana şimdiden teşekkürler...

Öncelikle merhaba şu anda 10. sınıf öğrencisiyim. Üniversite zamanında laptopa ihtiyacım olacak. Şimdi laptop almak mı yoksa masaüstü alıp üniversite zamanında ikinci elden satıp laptop almak mı daha mantıklı? İkinci el piyasasını pek bilmiyorum. O vakit satılır mı satılırsa laptop alacak kadar para getirisi olur mu? Tavsiyeniz var mı? Yardımcı olana şimdiden teşekkürler...
Şuan oyun oynayacaksanız masaüstü alın satarsınız sonra

Masaüstü al derim. Laptoplara göre ucuz ve kaliteliler.

Şahsen bir türlü laptopta oyun oynamaya, webde gezimeye vs işleri yapmaya alışamadım. Masaüstü sistemde vakit geçirmek çok konforlu geliyor. Üniversite zamanı muhtemelen laptop şart olucak. Üniversiteye başladığınızda laptop almak bu nedenle daha mantıklı gelirdi bana. Masaüstü sistemin yoksa direk laptop almak da mantıklı. Ekstra bir de oyun monitörü alınabilir.

İhtiyaca göre değişir ama laptopa kafana göre yükseltme yapamıyorsun onu da bilerek tercih yap.
Bana laptop panel biraz küçük geliyor iş yerine vs. de laptopumu götürmem gerekiyor o yüzden laptop tercih ettim. Boş zamanlarımda ders dinleyip çalışıyorum. Böyle durumum olmasa masaüstü tercih ederdim kesinlikle.

Geri
Yukarı