Masaüstü bilgisayarı taşımak zararlı mı?

sethr

Hectopat
Makaleler
1
Hayırlı günler, yarın akşam 1 hafta durmak üzere anneannemlere gideceğim. Orada kuzenim olduğu için onunla bilgisayar oynamayı planlıyorum. Kasa bilgisayarım var ve onu oraya taşımayı düşüneceğim fakat aklımda bazı sorular var. Kasanın içindeki bileşenlere zarar gelir mi? Kasayı arabanın arka koltuğuna koyacağım ve ben de arka koltuğa oturacağım. Kasayı kemere bağlayıp elimle destek vermeyi düşünüyorum. Akşama babama soracağım ama yine de buraya sormak istiyorum. Harici ekran kartı bulunmuyor ve yol aşağı yukarı 20 km vardır. Yanlış hatırlamıyorsam sadece 1 tane yokuş ineceğiz. Veya çıkacağız emin değilim, ama 1 yokuş var orası kesin. İşlemcim stok fan kullanıyor. Başka vermem gereken detay varsa söyleyebilirim. Dediğim gibi sorun çıkar mı bu yolculuktan sonra?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını ve garanti olsun diye HDD'yi çıkarıp çarpmayacak şekilde götürürseniz bir şey olmaz.
Zaten ekran kartı yokmuş. HDD'yi de çıkarırsanız sorun yaşamazsın.

HDD çok problem yaratır mı hocam? Oraya gittiğimde takmayı beceremeyebilirim.
HDD'yi sökmenize gerek eğer sağlam bir şekilde vidalanmışsa veya artık günümüz kasalarında bulunan hızlı montaj aparatına sorunsuzca oturtulmuşsa. Harici ekran kartınız da olmadığı için kasayı söküp, emniyet kemeriyle sabitlemeniz yeterli olacaktır. Başka bir işlem yapmanıza gerek yok. Dik veya yatay koymak ise tercihinize kalmış bir durum.

Bu arada arabanın arka koltuğunda çok fazla bilgisayar taşıdım ve daha bugüne kadar bir sorunla karşılaşmadım.

Geri
Yukarı