Masaüstü bilgisayarıma dizüstü takas teklifi geldi

Daha fazla  
Masaüstü bilgisayarımı 3-4 aydır Letgo, sahibinden gibi 2. el satış platformlarında satışta fakat yaşadığım şehir küçük bir yer olduğu için çok fazla alıcı çıkmıyor .bu ayrıntıyı belirtmek isterim ve ben bugün sahibinden firmasının param güvende hizmetini gördüm, ben de hemen bu hizmetten faydalanabilir miyim diye araştırmalara koyuldum. bu hizmet şöyle çalışıyor ,eğer başka şehirlerden alıcı çıkarsa param güvende hizmetini kullanarak güvenli bir alışveriş yapabiliyor fakat sahibinden firmasının kargo gönderim kriterleri bulunmakta gönderilen kargonun 10 desiyi aşmaması gerekiyormuş fakat bilgisayar kasam 10 desiyi aşmakta .bu yüzden aklıma başka bir fikir geldi bundan 3-5 gün önce birisi bana Acer A312-42 dizüstü bilgisayar ile takas teklif etti ama bilgisayara 4 GB RAM daha eklemiş ,bu bilgisayarın sıfır fiyatı piyasada 8.300 TL ve üstünde ek olarak 1.5 yıl daha garantisi devam ediyormuş .sizce masaüstü bilgisayar kasamı bu kişinin dizüstü bilgisayarı ile takas edip bu dizüstü bilgisayarı 7.500 TL gibi bir fiyattan satma olasılığım var mı? Eğer bu takası yaparsam büyük ihtimalle param güvende hizmetinden faydalanıp 81 ildeki alıcılara ulaşabileceğim fakat masaüstü bilgisayara nazaran bu dizüstü bilgisayarlar daha çabuk satılır mı?

Bana ait olan bilgisayarımın özellikleri.

Intel Core i7-7700 3.6GHz (Turbo 4.2GHz) işlemci.

ASUS STRIX B250G Gaming USB 3.0 M.2 anakart.

MSI GTX 1050 Ti Gaming X 4 GB GDDR5 128 bit ekran kartı.

Corsair 16 GB Vengeance kırmızı (2x8) DDR4 2400MHz RAM.

Transcend 240GB 220s serisi SATA 3.0 SSD.

WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200RPM hard disk.

Xigmatek hawthorn MidT ATX kasa.

Xigmatek X-Calibre serisi 600W güç kaynağı (benim sistemim ne kadar eder şu anki güncel kurdan bakarsak)

Bana takas teklif eden arkadaşın dizüstü bilgisayar özellikleri aşağıda bulunan web sitesindedir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam laptop sahibi RAM'i kendisi eklediyse garantisi bozulmuştur.

Bütün masaüstünü satmaya gerek yok ki parça parça ilan açarak satabilirsin. Açıklama kısmına diğer parçaların da ismini yazarak onların da satışta olduğundan, isteyenlere diğer ilanların linklerini de atabileceğinden bahsedebilirsin.

Masaüstü bilgisayarımı 3-4 aydır Letgo, sahibinden gibi 2. el satış platformlarında satışta fakat yaşadığım şehir küçük bir yer olduğu için çok fazla alıcı çıkmıyor .bu ayrıntıyı belirtmek isterim ve ben bugün sahibinden firmasının param güvende hizmetini gördüm, ben de hemen bu hizmetten faydalanabilir miyim diye araştırmalara koyuldum. bu hizmet şöyle çalışıyor ,eğer başka şehirlerden alıcı çıkarsa param güvende hizmetini kullanarak güvenli bir alışveriş yapabiliyor fakat sahibinden firmasının kargo gönderim kriterleri bulunmakta gönderilen kargonun 10 desiyi aşmaması gerekiyormuş fakat bilgisayar kasam 10 desiyi aşmakta .bu yüzden aklıma başka bir fikir geldi bundan 3-5 gün önce birisi bana Acer A312-42 dizüstü bilgisayar ile takas teklif etti ama bilgisayara 4 GB RAM daha eklemiş ,bu bilgisayarın sıfır fiyatı piyasada 8.300 TL ve üstünde ek olarak 1.5 yıl daha garantisi devam ediyormuş .sizce masaüstü bilgisayar kasamı bu kişinin dizüstü bilgisayarı ile takas edip bu dizüstü bilgisayarı 7.500 TL gibi bir fiyattan satma olasılığım var mı? Eğer bu takası yaparsam büyük ihtimalle param güvende hizmetinden faydalanıp 81 ildeki alıcılara ulaşabileceğim fakat masaüstü bilgisayara nazaran bu dizüstü bilgisayarlar daha çabuk satılır mı?

Bana ait olan bilgisayarımın özellikleri.

Intel Core i7-7700 3.6GHz (Turbo 4.2GHz) işlemci.

ASUS STRIX B250G Gaming USB 3.0 M.2 anakart.

MSI GTX 1050 Ti Gaming X 4 GB GDDR5 128 bit ekran kartı.

Corsair 16 GB Vengeance kırmızı (2x8) DDR4 2400MHz RAM.

Transcend 240GB 220s serisi SATA 3.0 SSD.

WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200RPM hard disk.

Xigmatek hawthorn MidT ATX kasa.

Xigmatek X-Calibre serisi 600W güç kaynağı (benim sistemim ne kadar eder şu anki güncel kurdan bakarsak)

Bana takas teklif eden arkadaşın dizüstü bilgisayar özellikleri aşağıda bulunan web sitesindedir.

Laptopa Ram eklediyse garantisi iptal olmuştur. Artık o dizüstü bilgisayarın garantisi yok. Bence hiç takasla uğraşıp riske girme kendi sistemini direk elden satmaya çalış. Olmadı parça parça sahibinden.com'a koy Örneğin ekran kartı ayrı anakart-ram-işlemci 3lüsü ayrı hdd ssd kasa güç kaynağı felan da letgodan uygun fiyata elden çıkarırsın. Ha olurda mantıklı bir takas gelir o zaman değerlendirirsin ama bu takasta aşırı zarar edersin.

Geri
Yukarı