Masaüstü bilgisayarıma kahve döküldü

Beyaz_G

Hectopat
Yer
Kırıkkale
Kolum çarptı ve kasama kahve döküldü ekran kartının üstü kahve olmuş durumda anakarta gelmemiş gibi ve şu an bu yazıyı bilgisayardan yazıyorum hiçbir sıkıntı yok gibi evet yaptığım mantıksız. Şu an ne yapmalıyım eğer kahve kurursa öyle bıraksam sorun olur mu?

Kartı soğutucudan ayırıp izopropil alkolle yıka ve bilgisayarını kapat şu an. Bir şey olmadı olmaz dersen sabah açılmadığında üzülürsün. Kahve dökülen her parçayı izopropille yıka ki şeker devrelerin üzerinde kalmasın.

Kartı soğutucudan ayırıp izopropil alkolle yıka ve bilgisayarını kapat şu an. Bir şey olmadı olmaz dersen sabah açılmadığında üzülürsün. Kahve dökülen her parçayı izopropille yıka ki şeker devrelerin üzerinde kalmasın.

Evde izopropil alkol bulunmuyor kolonyadan sıkıntı çıkar mı?

Kolonya izopropil içeriyor mu?

Bilgisayarı hemen kapatın. Sıvı teması riski olan bağlantıları çıkarın. Ekran kartının yapabilirseniz sökün ve iyice kurulayın. Izopropil yoksa kolonya da olabilir. Dikkatli olunuz.
Hayır içermiyor. Kolonya ile temizlesem zarar gelmez gibi sanırım anladığım kadarı ile.

Konu bir tek bana mı trol gibi geldi? Bilgisayarına kahve dökülüyor ve sen kurutmayı bırak daha silmeden konu açacağım diye uğraşıyorsun, tuhaf.

10 tane falan fotoğraf çektim isterseniz atayım? İlk defa başıma böyle bir olay geldi ve ne yapılacağı hakkında pek bilgim yok. Bilgisayar ile uğraşırken yaptığım işte mühimdi yoksa direk prizden çekmeyi düşünmüştüm ki ekran kartının ne halde olduğunu attım.

Geri
Yukarı