Masaüstü bilgisayarımı yurt dışına nasıl taşıyabilirim?

mergen_t

Hectopat
Daha fazla  
Halihazırda kullandığım bir masaüstü bilgisayarım var. Yurt dışına taşınma durumumdan dolayı da taşımam mümkün mü öğrenmek istedim. Deneyen/bilen varsa bilgilendirebilirse sevinirim.

Not: Yüksek ihtimalle Avrupa'ya gideceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Halihazırda kullandığım bir masaüstü bilgisayarım var. Yurt dışına taşınma durumumdan dolayı da taşımam mümkün mü öğrenmek istedim. Deneyen/bilen varsa bilgilendirebilirse sevinirim.

Not: Yüksek ihtimalle Avrupa'ya gideceğim.

Sisteminiz güncel ve bu zahmeti çekecek kadar iyi ise arkadaşların dedği gibi bu işler için taşıma aparatları var.
HDD ve ekran kartını söküp taşıyabilirsiniz.

Eğer sisteminiz bu zahmete değmez ise burada satıp oradan almak mantıklı.

Ben Türkiyeye gelirken kasayı boşaltıp parçaları çantama koyup getirmiştim. Güç kaynağı için biraz şüphelendiler ama sonunda bıraktılar. Kasan eski bişeyse sat gitsin gerisini çantalara koy oraya gidince kasa alıp tekrardan birleştirirsin.

Sadece ekran kartı, RAM, SSD taşıyacak olsam özellikle büyük bir elektronik eşya olmasından dolayı ekran kartı konusunda sıkıntı çıkabilir mi?

Ekran kartını, işlemci soğutucusunu ve HDD'leri sökerek statiğe karşı koruyucuya sarıp, zarar görmeyecekleri şekilde paketleyerek rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

Gümrük, uçak güvenliği vs dertleriniz varsa onlar sorun olmuyor, uçağın kanat altı bagajına alıyorlar.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı