Masaüstü dosyalarını kaybetmeden nasıl sıfırlama yapılır?

BarisDnz

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar,
Bilgisayarımda ayarlar menüsü açılmadığı ve ne yaparsam yapayım çözülmediği için bu konudan yola çıkarak dosyalarımı kaybetmeden güncelleştirmeyi denedim fakat güncelleme esnasında bilgisayarım dondu ve yaklaşık 2 saat boyunca %10 yüklendi olarak takılı kaldı. Bende mecburen bilgisayarı kapatıp tekrar açmak zorunda kaldım. Tekrar açtığımda güncelleştirmeyi geri alıp dosyaları onarmaya çalıştı fakat başarılı olamadı. Birkaç defa mavi ekran hatasından sonra bir şekilde açıldı fakat normale kıyasla çok yavaş ve problemli çalışmaya başladı. SFC /scannow komutunu denedim fakat çalışmadı. Şimdi ise bilgisayarı açmaya çalıştığımda SSD'yi görmüyor ve 'no Media present...' yazısıyla karşılaşıyorum. SSD'yi tanımladığında kurtarma ekranı çıkıyor fakat sıfırlama dışındaki tüm seçenekleri denedim ve hiçbirisi işe yaramıyor. Yerel Disk C olarak SSD ve Yerel Disk D olarak ise HDD kullanıyorum. Bilgisayarı sıfırlayacağım fakat masaüstü ve belgeler klasöründe çok önemli ödev ve projelerim vardı. Bunları kaybetmeden sıfırlamam mümkün mü? Bilgisayarımın BIOS'u MSI websitesinde bulunan en son sürüm olarak güncel. Olayı daha net anlaşılması için uzun uzun yazdım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek hard disk mi var yerel disk D ye atarsanız sanırım dosyalar kaybolmaz. Yerel disk C ye kuracaksınız Windows'u.
256 GB XPG SSD ve 1 TB HDD var. Kendi içlerinde bölmeden kullanıyorum. Bilgisayar açılmadığı için dosyaları aktaramıyorum.
Windows 10 kurulum USB'si kullanarak Windows'u onarabilirsin. Windows 10 İçin Kurtarma Seçenekleri - Technopat
Bunu deneyeceğim. Çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı