Masaüstü dosyası C diski olarak görünüyor

strongTURK

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarı yeni aldığım zamanlarda acemiliğimden dolayı masaüstü dosyasını D diskine atmıştım. Şimdi de tekrar C diskine atmak istedim fakat atınca masaüstü klasörü C diski gibi göründü. Aşağıda fotoğrafları var. Bunun çözümü nedir? Format atmadan halledilebilir mi? Çünkü Windows'un gitmesini istemiyorum. Şimdiden teşekkür ederim. İyi geceler

Son düzenleyen: Moderatör:
Özellikler bölümünden ismini de ve konumunu da değiştirmeniz gerekli. Genel sekmesinden C:\ yazan yeri silip Masaüstü yazın. Kısayol bölümünden hedef yazan yere de şunu yazın.
"C:\Users\Buraya kullanıcı adını\Desktop" uygula tamam yapın. Buraya kullanıcı adı yazdığım yere dikkat edin.

Yukarıda saydığım bölüm sık kullanılanlar içindi. Bu bilgisayar adı altındaki C:\ yazan yere yine özellikler deyip konuma gidin. Aşağı çerçeve içine bunu yazın.
C:\Users\buraya kullanıcı adını\Desktop

Son düzenleme:
Hocam ismini nereden genel değiştireceğim?

Hocam şunları yapın.
1. C:\Kullanıcılar'a gidin.
2. Kullanıcı adı olan klasörü açın.
3. Masaüstü olması gereken klasöre sağ tıklayın ve Özellikler öğesini seçin .
4. Konum sekmesi altında, Varsayılanı Geri Yükle düğmesini tıklayın.
5. Bittiğinde, bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Ben galiba bilgisayarın içinden geçtim. Hocam sizi de uğraştırdım ama dosya yok. Delireceğim vallaha. Ama sol taraftaki panelde C:\ var. Yani masaüstü. Oradan da sağ tık yapıp özellikleri açabiliyorum. Oradan yapsam olur mu?

@391065

Nereye gitmiş bu klasör OneDrive kaynaklı bu tür hatalar oluyormuş. TeamViewer varsa ve sakıncası yoksa birkaç deneme yapıp yatacağım.

Windows'un içinden geçmişsiniz. Format atarak düzeltebilirsiniz, daha fazla uğraşmanızı önermem.

Eski bir sistem geri yükleme tarihi varsa ona dönmeyi deneyin.

Windows'un içinden geçmişsiniz. Format atarak düzeltebilirsiniz, daha fazla uğraşmanızı önermem.

Eski bir sistem geri yükleme tarihi varsa ona dönmeyi deneyin.

Bence de en hayırlısı format atmak. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…