Masaüstü için SSD mi HDD mi?

MrKonyaLe

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar, benim 2 gün önce masaüstü bilgisayarımın hdd'si arıza yaptı çalışmıyor. Ben de hdd mi alsam ssd mi diye kara veremedim eğer ssd alırsam 120 gb almayı düşünüyorum. Bir de dosya indirme işlerim günde 5-10 GB. SSD belli yazılma işleminden sonra yavaşlarmış sıkıntı olur mu?
Cevaplarınız için teşekkürler.
Yazım hatası varsa affola, mobilden yazıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun için değil hocam sadece internette gezmek zaten eski bir pc sata2 olarak kullanacağım ssd alırsam. Oynadığım oyun yok denecek kadar az 1 2 tane online oyun oynuyorum.

Anladım ben önceden hiç ssd kullanmadım belli bir süreden sonra yavaşlama oluyormu?
Ssd almak daha mantıklı gibi gözüküyor.

Anladım ben önceden hiç ssd kullanmadım belli bir süreden sonra yavaşlama oluyormu?
Ssd almak daha mantıklı gibi gözüküyor.
Kullanıcı olarak hissetmeniz zor ama testlerde yavaşlama olur(SSD'ye bağlı olarak) - V300'lerin en büyük sorunu bu aşırı performans düşüşü- benim tavsiyem EVO 250, gerçekten kaliteli. .

Anlıyorum depolama gibi bir ihtiyacım yok şuan için ssd performans artışı sağlarmı ?
Ölüyü diriltir, öyle diyebilirim sana. Bilgisayarın çabuk açılı,kapanır,oyunların daha kısa sürede açılır,yüklenir vs vs. Technopat videolarında birçok ssd montajı videosu var oradan bakabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı