Çözüldü Masaüstü ikonları kendi kendine dağılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

329112

Hectopat
Makaleler
4
RAM
8 GB
SSD veya HDD modeli
Hikvision C100 120 GB
Ekran kartı
GT1030
İşlemci
İntel İ7 2600
Daha bugün yaşamaya başladım. Mesela bilgisayarı kapatıyorum ve yeniden açıyorum. Ve masaüstündeki ikonları dağılmış görüyorum.

Dosya Ekleri

• 221312.PNG
    221312.PNG
    136,6 KB · Görüntüleme: 94
Çözüm
Win + R.
Açılan pencereye %userprofile% yazın. Kullanıcı klasörü açılacak.
Görünüm sekmesine tıklayın ve Göster/Gizle grubunda Gizli Ögeler kısmına bir tik koyun.
AppData klasörünü açın.
Yerel klasörünü bulun.
Yerel klasör içinde IconCache dosyasını bulun ve silin.
Masaüstüne dönüp simgeleri istediğiniz şekilde ayarlayın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Ek: Kullandığınız tema ya da arka plan simgelerin konumları ile oynayabilir, bir ihtimal tabii. Yine de isterseniz kontrol edin:

Masaüstü sağ tık - Kişiselleştir - Temalar - Masaüstü Simge Ayarları - Temaların Masaüstü Simgelerini Değiştirmesine İzin Ver seçeneğini kapatın.
Win + R.
Açılan pencereye %userprofile% yazın. Kullanıcı klasörü açılacak.
Görünüm sekmesine tıklayın ve Göster/Gizle grubunda Gizli Ögeler kısmına bir tik koyun.
AppData klasörünü açın.
Yerel klasörünü bulun.
Yerel klasör içinde IconCache dosyasını bulun ve silin.
Masaüstüne dönüp simgeleri istediğiniz şekilde ayarlayın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Ek: Kullandığınız tema ya da arka plan simgelerin konumları ile oynayabilir, bir ihtimal tabii. Yine de isterseniz kontrol edin:

Masaüstü sağ tık - Kişiselleştir - Temalar - Masaüstü Simge Ayarları - Temaların Masaüstü Simgelerini Değiştirmesine İzin Ver seçeneğini kapatın.

Dosya Ekleri

• desktopiconsettings1_20220309190811956.png
    desktopiconsettings1_20220309190811956.png
    38,8 KB · Görüntüleme: 26
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı