Masaüstü İşlemcili Notebook

Merhaba arkadaşlar. İnternette gezerken gözüme takıldı ve Monster'in bir notebook'u dikkatimi çekti. Aşağıdaki linklerde de göreceğiniz gibi adamlar i7 4790K'lı notebook modeli çıkarmışlar. :)

www.monsternotebook.com.tr: MONSTER® TULPAR T7 V5.2 17.3" - MONSTER NOTEBOOK > TULPAR

www.monsternotebook.com.tr: MONSTER® TULPAR T5 V7.1 15.6" - MONSTER NOTEBOOK > TULPAR

Her ne kadar Monster ürünleri tercih etmesemde, böyle bir ürün hoşuma gitti.

Notebook kasa modeli: Clevo P771ZM

Evet işlemci masaüstü işlemcilerle aynı, değişmesi de aynı. Üstteki boruları söküyorsun masaüstü anakartlardaki gibi. Yandaki pimi çekip değiştiriyorsun. Geçenlerde değişim videosuna rastlamıştım ama şimdi bulamadım, araştırırsan bulursun ama.

Son düzenleyen: Moderatör:
"GTX970M'li bir bilgisayarı 5000TL gibi bir fiyattan sunuyorlar."

İşte bu cümleyi gördüğüm anda zaten kafamda bu mesajı bitiriyorum. Kaç defa söyleyeceğim? MSI, ASUS gibi firmalar da biliyor 2500TL'ye GTX860M yerleştirmeyi, onlar da biliyor 5000TL'ye GTX970M/GTX980M koymayı. Ha, siz şimdi "Oo, GTX970M var, hem de 5000TL!" gibi bir düşünce türetiyorsunuz ve bu anda kendinizi MSI "fanboyları" karşısında yenik duruma düşünüyorsunuz. Çünkü "MSI ve ASUS" firmalarının 2500TL'lik ürünlerinde GTX860M yok, hatta 3500TL'lik ürünlerinde GTX970M yok :p

Kaç defa söyledim, tekrarlamaktan yoruldum. Çünkü ben Technopat Sosyal'e hiçbir zaman anlatamayacağım, veya @Recep Baltaş gibi bir "sözü geçen" adam kıvamına gelmeyeceğim, gelmek de istemem. Gerçekleri görmeyip direk GPU modelini görüp "Onu alıcam, hayır onu alıcam!" gibi bir kullanıcı kitlesine karşı savaşıyorum, buraya ne yazsam boş. Anlayabildik mi?

Bana GPU ile gelmeyin. "Monster" adlı firmanın 6000-7000TL'lik ürünlerde yaptığı dizaynı, soğutma sistemini veyahut tasarımını 2500TL'lik hangi ürününde görüyoruz? Haydi arttıralım, 3500TL olsun :) 6000TL'lik ürünün kasası bile Casper havası veriyorken, neyin tartışması bu?

İş burada kopuyor, uçuyor gidiyor. İyi sosyaller. Üzerime geldiğiniz takdirde dahi cevap yazmayacağımı belirtmek isterim :)

Evet işlemci masaüstü işlemcilerle aynı değişmesi de aynı üstteki boruları söküyorsun masaüstü anakartlar daki gibi yandaki pi mi çekip değiştiriyorsun.Geçenlerde değişim videosuna rastlamıştım ama şimdi bulamadım araştırırsan bulursun ama.
İyiymiş :neo:

Benim karşı olduğum konu aynı donanımları niye MSI bu fiyata yakın çıkarmıyor? Marka diye bu dudak uçuklatan rakamlar nedir? Bu bir tişörte polo etiketi vurup 15 liralık ürünü 150 TL'ye satmaya benziyor.

Monster'ın 3.600'e çıkardığı laptopu MSI 4.000'e çıkarsın bende MSI alırım. Ama o ürünü 6.000 TL'den satacaksa orada dur, paramın düşmanı değilim bende.
Ayrıca Monster dünyada tercih edilmiş rağbet görmüş markaların kasalarını kullanıyor, birkaç modelinde de MSI ile aynı kasayı kullanmış.

Hangi marka alırsanız alın laptopa gidin dokunun yakından inceleyin öyle kararınızı verin. İyi günler.

Monster laptop kasası üretmiyor. Whitebook diye geçen boş kasa laptopları alıp doldurup satıyorlar. Şuanda Clevo diye bir markadan alıyorlar kasalarını. Zamanında MSI'dan da almışlar ancak anlaşmazlıklar ve yüksek fiyat yüzünden MSI dan vazgeçtiklerini açıklamışlar. Piyasa da bu iş için 3 alternatif olduğunu birisinin Clevo diğerinin de ASUS'un bir alt markası olduğunu belirtmişler.

Adamlar incecik laptopa z97 anakart yapmış, laptoptan daha büyük soğutucularla ancak soğutulabilen bir masaüstü işlemci yerleştirebilmişler ve sorunsuz çalıştırmışlar. üstelik bunu çok da ucuza sunuyorlar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı