Masaüstü mü alınmalı? Laptop mu?

Evet sevgili hocalarım, neredeyse 1 yıldır technopattayım. Bu süre içinde hem kendime en uygun bilgisayarı aradım hem de elimden geldiğince başka insanlara yardım etmeye çalıştım. Bugün bu konuyu açmamın sebebi gene bilgisayar almakla alakalı. Sorun şu ki ben laptop mu almalıyım yoksa masaüstü mü hala emin değilim. Masaüstü alsam yerleştirecek düzgün bir masam yok, laptop alsam benim bütçeme uygun laptop yok. Vallahi kaç aydır bu döngü içerisindeyim, bütçeme uygun laptop varken param yoktu, şimdi hedef bütçemin neredeyse yarısı kadar param var. Elbette hiçbirimiz geleceği göremez, ben sizden param olunca ne alayım gibi bir soruya cevap istemiyorum. Bilgisayar alma konusunda biraz fazla seçiciyim çünkü paramı güzel bir şeye harcamak istiyorum, mesela laptop alacaksam VRAM 6 GB olmalı gibi şeylere kafamı takıyorum. Bu yüzden mesela 3050, 3050 Ti gibi modelleri kafadan eliyorum. Masaüstü olsa kendime uygun şeyler seçince stok yok diyor. Bana ne önerirsiniz? Biliyorum gereksiz uzun ve alakasız bir konu oldu ama okuyup bir fikir belirtmeniz bile bana yeterli, şimdiden teşekkür ediyorum fikirlerini belirtenlere.

Masaustu daha performansli fakat tasimasi daha kolay olsun iş /universite yuzunden belirli bir yerde uzun sure kalamiyorum surekli bir yerlere gitmem yer degistirmem gerekiyor diyorsan laptop senin icin iyi bir tercih olacak ama ben masaustu ile laptop arasindaki fiyat farkina masa ve ihtiyacım olan diger seyleri alip duzebimi kururum cok da yer degistirmem gerekmiyor evimde duruyorum diyorsan masaustu al. Zaten laptop fiyatlari cok yuksek aradaki farka da duzgun bir masa ve ihtiyaclarini alirsin.

Geri
Yukarı