Masaüstü mü? Laptop mu?

VolkiColt

Decapat
Merhaba, hafta sonları evde olmuyorum ve ileride üniversiteye gideceğim. Sizce GTX 1060 ekran kartlı bir laptop mu yoksa RTX 2070'li bir bilgisayar mı toplayayım? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop almanız bana göre daha avantaj. Hem üniversite için çok lazım olacak, hemde GTX 1060'lı olmasıda baya performanslı olduğunu gösteriyor, yani yanınızda bir canavar taşıyabilirsiniz. İlla bir masaüstü düşünüyorsanız uygun yollu bir şey toplayın, en azından YouTube'dur internete girmedir o tür işlerinizi görsün. Ben şahsen baştan sona yazdıklarımın hepsini yaptım. 12.sınıfta iken laptop aldım, üni 1.sınıfın sonunda da ufak bir masaüstü topladım internet-YouTube falan girebilmek için.

Laptop almanız bana göre daha avantaj. Hem üniversite için çok lazım olacak, hemde GTX 1060'lı olmasıda baya performanslı olduğunu gösteriyor, yani yanınızda bir canavar taşıyabilirsiniz. İlla bir masaüstü düşünüyorsanız uygun yollu bir şey toplayın, en azından YouTube'dur internete girmedir o tür işlerinizi görsün. Ben şahsen baştan sona yazdıklarımın hepsini yaptım. 12.sınıfta iken laptop aldım, üni 1.sınıfın sonunda da ufak bir masaüstü topladım internet-YouTube falan girebilmek için.

Anlamadığım nokta halihazırda laptop'tan da internet-YouTube falan girebilirdiniz. Bu kadar basit işlemler için neden ayrı masaüstü topladınız ki?
Merhaba, hafta sonları evde olmuyorum ve ileride üniversiteye gideceğim. Sizce GTX 1060 ekran kartlı bir laptop mu yoksa RTX 2070'li bir bilgisayar mı toplayayım? Şimdiden teşekkürler.

Bence üniversiteye de geçecekseniz laptop almanız daha avantajlı olacaktır. Ödevler için arkadaşlarla dışarıda buluşma, üniversiteye gittiğiniz şehire bilgisayarı getirip götürme vs.

Anlamadığım nokta halihazırda laptop'tan da internet-YouTube falan girebilirdiniz. Bu kadar basit işlemler için neden ayrı masaüstü topladınız ki?
Masaüstü toplama sebebim Hackintosh kullanmak istememdi. Maalesef ekran kartımın uyumsuzluğu yüzünden kuramadım ve yakın zamanda NVIDIA marka ekran kartı sipariş verdim. Masaüstü topladım dediğim olayda geniş bir monitör almak ve üstündeki DDR2 anakartın bozulması sebebiyle yeni DDR2 anakart almam ve mevcut RAM, ekran kartı, işlemci vs. kullanmamdı. Laptopumu okula götürdüğüm için hep çantamda oluyordu ve bazen çıkartmaya üşendiğim için hızlıdan masaüstünü açıyor oluyorum. Çift monitör olması bana geniş bir çalışma alanı sağladığı için laptopu dışarıda gerektiği yerlerde kullanmaktan başka bir şeyi kalmadı. Kimi zaman laptopta fazla OS kurumları ile uğraştığım için en sonunda boot sorunu oluşturuyordum ve acil zamanlarda masaüstü imdadıma yetişiyordu. Uzun bir yazı oldu kusuruma bakmayın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı