Masaüstü mü yoksa dizüstü mü almalıyım?

Tunahan K.

Hectopat
Daha fazla  
Lise 2 öğrencisiyim ve kafam çok karışık Gaming laptop mu almalıyım Gaming kasa mı toplamalıyım?
Bazı arkadaşlar "Zaten üniversiteye gideceksin, lise 4'te ders çalışacaksın. Hep kasa almaya değmez." derken; bazıları da laptoptan oyun zevkini pek alamazsın diyorlar.
Açıkçası gönlüm kasa toplamaktan yana ilk üst düzey bir PC alacağım için. 8 GB RAM GT635M ekran kartına sahip bir laptopum da var. Üniversitede ne kadar işime yarar, hızı yeterli kalır mı, bilemiyorum. Yani bir yandan da topladığım kasayı tuttuğum eve götürüp orada da çalışabilirim. Böyle de bir ihtimal var ama üniversite koşullarını bilmiyorum tabii ki.
Fikirlerinizi merak ediyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
10k+ gözünüzden çıkarttıysanız Gaming laptop almak daha mantıklı bana göre çünkü ekran kartı fiyatlarından dolayı zaten aşırı fiyat farkı olmuyor.

10k+ gözünüzden çıkarttıysanız Gaming laptop almak daha mantıklı bana göre çünkü ekran kartı fiyatlarından dolayı zaten aşırı fiyat farkı olmuyor.

O bütçedeki laptop özellikleri masaüstüne kıyasla daha iyi hem de laptop olma avantajı da var ama hiç masasütü kullanmadığım için monitör alıp laptopa bağlamak nasıl olur acaba ne dersiniz? Mesela monitörde gecikme olur mu veya laptop ısınması fazla etkiler mi gibi.
Not: Masaüstü olarak alırsam 2060 i5 10th laptop alırsam 2070 i7 10th.

O bütçedeki laptop özellikleri masaüstüne kıyasla daha iyi hem de laptop olma avantajı da var ama hiç masasütü kullanmadığım için monitör alıp laptopa bağlamak nasıl olur acaba ne dersiniz? Mesela monitörde gecikme olur mu veya laptop ısınması fazla etkiler mi gibi.
Not: Masaüstü olarak alırsam 2060 i5 10th laptop alırsam 2070 i7 10th.

Hiçbir sıkıntı olmaz evde kullananlar genelde o şekilde kullanabiliyor.

Geri
Yukarı