Masaüstü PC için Wi-Fi adaptör önerisi

Bilgisayarda Wi-Fi bağlantısı henüz yok peki o süreçte internetten driverları nasıl indireceğiz?

Bir de adaptörü kasanın arka tarafında mı (anakartın usb portları) yoksa kasanın kendisinde olan USB portuna mı taktınız? (Ben anakarttaki usb portlarına takmak istiyorum kasanın önünde çirkin bir görüntü oluşmasın diye.)

Ürün kablo ile geliyor dediniz. Mesela anakarta ürünü takıp kablo ile anteni kitaplığın üstüne koyabilir miyiz?

Cihaz sürücü yüklemeden önce de çalışıyor. Windows'un kendisi bir sürücü yüklüyor. Ancak düzgün çalışması için TP-Link'in verdiği sürücüyü yüklemek daha uygun olur. Eğer evde şu an internet yoksa veya kendi verdikleri sürücüyü yüklemeden çalışmayacak diye korkuyorsanız endişelenmeyin. Kendisi direkt bağlanacak. Sürücü sonra güncellenebilir. Eğer yine de bağlanamazsanız internete bağlanan başka bir cihazdan sürücüyü indirip bu bilgisayara aktarıp kurulum yaparsınız. Ben buna mecbur kalacağınızı sanmıyorum.

Ben bir dönem arka tarafa bir dönem de ön tarafa takılı kullandım. Çalışır vaziyette olan herhangi bir USB portu kullanılabilir. Zaten kasanın önündekiler de iç kısımda kablo ile anakart üzerine takılı olur. Teknik olarak hiçbir farkı yok. Eğer ön veya arka portlardan herhangi birisine takmakta zorlanırsanız (daha önce dediğim gibi kalın bir yapısı var) veyahut kötü görüntü oluşur diye düşünüyorsanız kablo kullanılabilir.

Kullandığınız porta 50 cm uzaklıkta size güzel gelen bir yere koyabilirsiniz. Kablo diğer cihazlarda da kullanılabilecek standart bir USB uzatma kablosu olup, gerekli görürseniz 1,5-2 metreyi aşmamak kaydıyla başka kablo alıp adaptörü daha da uzak konuma koyabilirsiniz. Kısacası ön-arka hangi porta takacağınız, kablo kullanıp kullanmamak ve adaptörün konulacağı yer size kalmış.

Cihaz sürücü yüklemeden önce de çalışıyor. Windows'un kendisi bir sürücü yüklüyor. Ancak düzgün çalışması için TP-Link'in verdiği sürücüyü yüklemek daha uygun olur. Eğer evde şu an internet yoksa veya kendi verdikleri sürücüyü yüklemeden çalışmayacak diye korkuyorsanız endişelenmeyin. Kendisi direkt bağlanacak. Sürücü sonra güncellenebilir. Eğer yine de bağlanamazsanız internete bağlanan başka bir cihazdan sürücüyü indirip bu bilgisayara aktarıp kurulum yaparsınız. Ben buna mecbur kalacağınızı sanmıyorum.

Ben bir dönem arka tarafa bir dönem de ön tarafa takılı kullandım. Çalışır vaziyette olan herhangi bir USB portu kullanılabilir. Zaten kasanın önündekiler de iç kısımda kablo ile anakart üzerine takılı olur. Teknik olarak hiçbir farkı yok. Eğer ön veya arka portlardan herhangi birisine takmakta zorlanırsanız (daha önce dediğim gibi kalın bir yapısı var) veyahut kötü görüntü oluşur diye düşünüyorsanız kablo kullanılabilir.

Kullandığınız porta 50 cm uzaklıkta size güzel gelen bir yere koyabilirsiniz. Kablo diğer cihazlarda da kullanılabilecek standart bir USB uzatma kablosu olup, gerekli görürseniz 1,5-2 metreyi aşmamak kaydıyla başka kablo alıp adaptörü daha da uzak konuma koyabilirsiniz. Kısacası ön-arka hangi porta takacağınız, kablo kullanıp kullanmamak ve adaptörün konulacağı yer size kalmış.
Şu anda Herşey yerine oturdu o zaman zaman ayırıp ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim size gerçekten çok yardımcı oldunuz bu süreçte dediğim gibi ürünü amazondan satın aldım umarım sorunsuz bir şekilde elime ulaşır kendinize çok dikkat edin iyi günler dilerim:)
@kaiser soze
Edit: Ürün amazondan bugün elime ulaştı turkuaz kutulu v3 olarak bu hafta sonunda bilgisayarı toplamayı bitirince takıp denerim duruma göre ekleme yaparım:)

Son düzenleme:
Şu anda her şey yerine oturdu o zaman zaman ayırıp ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim size gerçekten çok yardımcı oldunuz bu süreçte dediğim gibi ürünü Amazon'dan satın aldım umarım sorunsuz bir şekilde elime ulaşır kendinize çok dikkat edin iyi günler dilerim:)
@kaiser soze
Edit: Ürün Amazon'dan bugün elime ulaştı turkuaz kutulu V3 olarak bu hafta sonunda bilgisayarı toplamayı bitirince takıp denerim duruma göre ekleme yaparım:)

Merhaba hocam ürün geldimi nasıl bende daha yeni sistem topladım ilk defa masaüstüne geçtim ve böyle bir ürüne ihtiyacım var ayrıca bir sorum daha olacak bu ürünler Wi-Fi'den ne kadar uzakta düzgün kullanım sağlıyor.

Geri
Yukarı