Masaüstü PC'de 9Mbps, dizüstü bilgisayarda 50Mbps alıyorum

Replay1925

Centipat
Daha fazla  
Herkese selamlar,
Sorunum aynen başlıktaki gibidir. Daha önceleri böyle bir problemim yoktu, ne zaman böyle oldu bilmiyorum çok download yapan bir insan değilim.
Fakat internet hızım 50Mbps olmasına rağmen 9 alıyorum.
Uploadda sorun yok o 5.

Laptop, cep telefonunda denediğimde direk 50 oluyor.

Belki formattan sonra oldu(BIOS güncellemesi için) belki başka bir şey ama sorunu çözemedim. İnternette de bulamadım.

Her şeyim aynı şekilde duruyor, hiçbir değişim yapmadım. Dediğim gibi sadece format bunun dışında hiçbir şey yok.

Windows 10 kullanıyorum.

Herkese selamlar,
Sorunum aynen başlıktaki gibidir. Daha önceleri böyle bir problemim yoktu, ne zaman böyle oldu bilmiyorum çok download yapan bir insan değilim.
Uploadda sorun yok o 5.

Belki formattan sonra oldu(BIOS güncellemesi için) belki başka bir şey ama sorunu çözemedim. İnternette de bulamadım.

Her şeyim aynı şekilde duruyor, hiçbir değişim yapmadım. Dediğim gibi sadece format bunun dışında hiçbir şey yok.

Windows 10 kullanıyorum.

Ethernet kablosuyla alakalı sorun olabilir ya da taktığınız yuvayla.

Aynı sorun bende de mevcut. Önceden benim kullandığım 1000 KB download alırken yandaki 200 KB alamıyordu. Bir zaman sonra nasıl olduysa yandaki 1000 KB alırken ben 200 alamıyorum. Yani asla aynı interneti çekemiyoruz. Kablo değişme, modeme reset atma, sisteme reset atma yaptım olmadı. (İki sistemede format attım.) çözüm bulamadım bende bir türlü.

Herkese selamlar,
Uploadda sorun yok o 5.

Windows 10 kullanıyorum.
Hangi donanımdan internet alıyorsunuz?
Ethernet, Wi-Fi?

Ethernet hocam.
Laptopu da Ethernetle bağladım, yine 50 çıktı. Yani kabloyla ilgili bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum ki kabloyu da değiştirdim.
Masaüstü PC'nin Ethernet kartını güncelleştirin. Windows 10 ise Windows Update'de belki İsteğe bağlı güncelleştirmeler kısmında olabilir.

Ama bunun öncesinde Aygıt Yöneticisine girin. Orada Ethernet kartını kaldırın. USB ile internete bağlayın geçici süreliğine. Sonrasında Aygıt Yöneticisi ekranında hafif sol üst tarafında Donanım Değişikliklerini Tara gibi bir şey olacak. Ona basın. Sürücüyü yüklenmesini bekleyin. Tekrar durum değişmezse Windows Update'de belki dediğim gibi Ethernet sürücünüz olabilir. Oradan güncelleyin.

Donanım Kimliği ile de driver arayabilirsiniz.
Anakartla alakalı olabilir diye düşündüm.
9 Mbps'de bence fazla az. En uyduruk Wi-Fi cihazı bile 24 Mbps desteği oluyor.

Masaüstü PC'nin Ethernet kartını güncelleştirin. Windows 10 ise Windows Update'de belki isteğe bağlı güncelleştirmeler kısmında olabilir.

Ama bunun öncesinde aygıt yöneticisine girin. Orada Ethernet kartını kaldırın. USB ile internete bağlayın geçici süreliğine. Sonrasında aygıt yöneticisi ekranında hafif sol üst tarafında donanım değişikliklerini tara gibi bir şey olacak. Ona basın. Sürücüyü yüklenmesini bekleyin. Tekrar durum değişmezse Windows Update'de belki dediğim gibi Ethernet sürücünüz olabilir. Oradan güncelleyin.

Donanım kimliği ile de driver arayabilirsiniz.

Evet arkadaşın dediğini dene. Olmazsa tamirciye götür bir baksın.

Masaüstü PC'nin Ethernet kartını güncelleştirin. Windows 10 ise Windows Update'de belki İsteğe bağlı güncelleştirmeler kısmında olabilir.

Ama bunun öncesinde Aygıt Yöneticisine girin. Orada Ethernet kartını kaldırın. USB ile internete bağlayın geçici süreliğine. Sonrasında Aygıt Yöneticisi ekranında hafif sol üst tarafında Donanım Değişikliklerini Tara gibi bir şey olacak. Ona basın. Sürücüyü yüklenmesini bekleyin. Tekrar durum değişmezse Windows Update'de belki dediğim gibi Ethernet sürücünüz olabilir. Oradan güncelleyin.

Donanım Kimliği ile de driver arayabilirsiniz.

Dediğinizi deneyeceğim şimdi.

şöyle bir şey var

Bağlantı hızı (Alınan/İletilen): 10/10 (Mbps)
Bağlantı yerel IPv6 adresi: fe80::196e:7bd:496d:ec74%7
IPv4 adresi: 192.168.1.2
IPv4 DNS sunucuları: 192.168.1.1
Üretici: Realtek
Açıklama: Realtek Gaming GbE Family Controller
Sürücü sürümü: 10.36.701.2019
Fiziksel adres (MAC): B4-2E-99-D5-93-75

Dediğinizi deneyeceğim şimdi.

şöyle bir şey var

Bağlantı hızı (Alınan/İletilen): 10/10 (Mbps)
Bağlantı yerel IPv6 adresi: fe80::196e:7bd:496d:ec74%7
IPv4 adresi: 192.168.1.2
IPv4 DNS sunucuları: 192.168.1.1
Üretici: Realtek
Açıklama: Realtek Gaming GbE Family Controller
Sürücü sürümü: 10.36.701.2019
Fiziksel adres (MAC): B4-2E-99-D5-93-75
Sürücünüzde sorun var. Sürücüyü aygıt yöneticisinden kaldırın. Tekrar kursun. Ardından güncelleyelim.

Geri
Yukarı