Masaüstü PC'de internet kopuyor

ahmetcs

Hectopat
Merhaba herkese. Benim bir sorunum var.😣

Önceden internet sağlayıcımdan(Superonline) kaynaklı sanıyordum fakat son iki gündür fark ettim ki onlardan kaynaklı değil. (sağlayıcıyı defalarca aradım modemi resetlediler, bir şeyler yaptılar düzelir dediler tabii düzelmedi)

Sorun şu: Kullandığım masaüstü PC'de anlık olarak internet kesiliyor. Ek'te fotoğrafı mevcut. Fakat internet kopar kopmaz bağlantıyı kes, bağlan yaptığımda 1-2 saniye içerisinde tekrar internet erişimim oluyor. Yapmazsam 1-2 dakika içerisinde kendi kendine düzeliyor zaten. İki türlüde çok sıkıntı yaşanıyor bilirsiniz, oyunlarda dosya indirip yüklemelerde, görüşmelerde vb... Bu sorun kimi zaman yarım saatte bir kimi zaman 5 dakikada bir oluyor.

Bu süre zarfı içerisinde ne telefon, ne tablet ne de laptopta internet kesilmesi olmuyor, sadece masaüstünde oluyor.
Ayrıca telefondan internet paylaştığımda onda bir kopma yaşamıyorum masaüstü PC'de. Sadece ev modemine bağlanınca oluyor.
Modemin internet ışığı da sönmüyor normal çalışıyor. Bu arada 5 yıldır aynı yerde modem. Bir yıldır da TP-Link kullanıyorum.

Driverleri güncelledim, USB TP-Link WN823n kullanıyorum, sorun 1 aydır var, farklı USB portları denedim değişen olmadı.

Sizce bu saçma olay neden kaynaklanmaktadır daha önce yaşayan ve çözüme ulaşan var mı?
Etnerhet kablosu ile alıp PC'ye bağlasam sizce çözüm olur mu?
Şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• hata.jpg
    hata.jpg
    56,2 KB · Görüntüleme: 151
Son düzenleme:
Merhaba Ahmetcs.
Bu sorunla ben dahil birçok Windows 10 kullanıcısı karşılaştı maalesef. Bu linke tıkladıktan sonra önerileri deneyerek çözüme ulaşabilirsin sanırım.
Çözüldü: Windows 10 TP-WN722N Wireless Adaptörünü Görmeme Sorunu

Eğer problemini çözemezsen kullandığın USB TP-Link WN823n'ın ön ya da arka kısmında yazan 'V1, V2, V3' gibi ifadeler barındıran donanım sürümünü kontrol ettikten sonra bu siteden için İndir TL-WN823N | TP-Link Türkiye indirerek sistemine yeniden kurmayı dene. Kurmadan önce daha önceden yüklemiş olduğun sürücü yüklemelerini uninstall ile silmelisin.

Geri
Yukarı