Masaüstü pencere yöneticisi 6.500 MB RAM kullanıyor

ChelseaKazami

Centipat
Arkadaşlar merhaba. Eskiden bu kadar RAM yemiyordu. Nedense çok arttı, nasıl engelleyebilirim ya da ne yapabilirim?

evet.png

Ekran kartı sürücünü DDU ile kaldır.
@Enes3078

Virüs taraması yapar mısın?
Ayrıca bazen ekran kartı sürücüsündende kaynaklanabiliyor.
Bir sıkıntı yok, virüs yok yani.
Ekran kartı sürücünü DDU ile kaldır.
@Enes3078
Ekran kartı sürücüm güncel. Sıkıntısı yok aynısını yükledim. Bilgisayarı kapatıp açınca yediği ram değişiyor fakat böyle aşırı ram yemesi bir garip.
Adsız.png
k.png

Ayrıca taş çatlasa 4-5 GB Ram kullanılırken böyle yazıyor fakat 16 GB Ram'im var. Anlayamıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu yapmayı dene.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu yapmayı dene.
Bu şey ne işe yarıyor ki, kapatırsam ne olucak bilmiyorum.
Ayrıca taş çatlasa 4-5 GB Ram kullanılırken böyle yazıyor fakat 16 GB Ram'im var. Anlayamıyorum.
Ayrıca bu dediğimi anlatabildim mi? Yani 16 GB Ram var fakat 4-5 GB kullanırken bellek %45-50 diyor, ne alaka çözemedim.

Son düzenleme:
Çok fazla programı aynı anda çalıştırıp kullandığınızda ram kullanımı böyle artıyor ki optimize edebilsin önbellekleme yaparak stabil çalışabilsin. Biraz fazla kullanmış sizde . Yeniden başlattıktan sonra ram kullanımı normale döner.

Çok fazla programı aynı anda çalıştırıp kullandığınızda RAM kullanımı böyle artıyor ki optimize edebilsin önbellekleme yaparak stabil çalışabilsin. Biraz fazla kullanmış sizde. Yeniden başlattıktan sonra RAM kullanımı normale döner.

Evet yeniden başlayınca daha az oluyor ama neden anlamadım.

Bu şey ne işe yarıyor ki, kapatırsam ne olacak bilmiyorum.

Ayrıca bu dediğimi anlatabildim mi? Yani 16 GB RAM var fakat 4-5 GB kullanırken bellek %45-50 diyor, ne alaka çözemedim.

Bu sorum hala geçerli fikri olan var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı