Masaüstünü PC satıp laptop almak mantıklı mı?

lalik

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, konuyu umarım yanlış yere açmamışımdır. Ben şu an üniversite de hazırlık bölümü öğrencisiyim, ve hazırlığa başlamadan önce masaüstü PC aldım kendime. Ama şu anda bölüme geçince laptop daha mantıklı diye düşünüyorum, biryandan da masaüstünün laptoptan daha iyi olduğunu biliyorum. Yani şu an bir çıkmazdayım yardımcı olursanız sevinirim. Tarih bölümü öğrencisiyim bu arada. Ne yapayım sizce masaüstünden devam mı yoksa satıp laptop almak daha mı mantıklı?

Sistem:
B450M-A Pro Max.
Ryzen 5 5600.
Kingston 1TB M.2 SSD vs 256 GB SATA SSD.
Kingston 2x8 GB 3200MHz DDR4 RAM.
Zotac RTX 3060 12 GB.
Thermaltake H330tg.
Samsung oddyssey G4 monitör.

Almayı düşündüğüm laptoplar:
Casper Excalibur G870
Tulpar T7 v20.5.1
Not: Sistemi satarsam toplam kaç TL eder eğer çok fazla fiyat etmezse üstüne çok da para eklemeden alabileceğim laptop önerileriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, konuyu umarım yanlış yere açmamışımdır. Ben şu an üniversite de hazırlık bölümü öğrencisiyim, ve hazırlığa başlamadan önce masaüstü PC aldım kendime. Ama şu anda bölüme geçince laptop daha mantıklı diye düşünüyorum, biryandan da masaüstünün laptoptan daha iyi olduğunu biliyorum. Yani şu an bir çıkmazdayım yardımcı olursanız sevinirim. Tarih bölümü öğrencisiyim bu arada. Ne yapayım sizce masaüstünden devam mı yoksa satıp laptop almak daha mı mantıklı?

Sistem:
B450M-A Pro Max.
Ryzen 5 5600.
Kingston 1TB M.2 SSD vs 256 GB SATA SSD.
Kingston 2x8 GB 3200MHz DDR4 RAM.
Zotac RTX 3060 12 GB.
Thermaltake H330tg.
Samsung oddyssey G4 monitör.

Almayı düşündüğüm laptoplar:
Casper Excalibur G870
Tulpar T7 v20.5.1
Not: Sistemi satarsam toplam kaç TL eder eğer çok fazla fiyat etmezse üstüne çok da para eklemeden alabileceğim laptop önerileriniz nelerdir?

Hocam elektrik/bilgisayar/makine gibi bölümlerde okuyorsanız laptop daha mantıklı olabilir, ama bence tarih bölümünde çoğu şeyi telefondan da halledilebilir diye düşünüyorum. Bence laptopa geçmek mantıksız olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı