Çözüldü Masaüstü simgeleri yer değiştiriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Yer
Japonya - Akihabara
RAM
XPG Gammix 16 GB (CL16) (3200 MHz) (2x8 Dual Channel)
SSD veya HDD modeli
ADATA SU630
Ekran kartı
Vega 11 (iGPU) (AMD Ryzen 5 2400G)
Anakart
MSI A320M-A Pro
İşlemci
AMD Ryzen 5 2400G
Merhaba. Masaüstü simgeleri sürekli yer değiştiriyor. Uzun süredir bu tarz bir bug var ve bıktım artık. Görev Yöneticisi'nden "explorer.exe"'yi sonlandırıp, tekrar çalıştırdan explorer.exe'yi çalıştırınca simgelerin yeri yine bozuluyor. Bilgisayarı yeniden başlatınca da simgeler eski yerine dönüyor yani kaydetmiyor. Ayrıca masaüstü simgelerine tıklayınca kenarlarında rahatsız edici çirkin gri izler oluşuyor. Ses açma kapama menüsünün kenarlarında ise beyaz bir dikdörtgen var. Bunları nasıl onarabilirim? İnternette çözümü için o kadar araştırdım ama bulamadım. Kronik bir sorun mudur?

1.png

2.png

Çözüm
Dosya yöneticisi içerisinden gizli dosyaları gösterip C:\Users\KULLANICI_ADINIZ\AppData\Local klasöründeki IconCache adlı dosyayı silin. Bilgisayarı yeniden başlatın.

KULLANICI_ADINIZ kısmını kendi kullanıcı adınızla değiştirmeyi unutmayın.
Dosya yöneticisi içerisinden gizli dosyaları gösterip C:\Users\KULLANICI_ADINIZ\AppData\Local klasöründeki IconCache adlı dosyayı silin. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Çözüm

Silersem, masaüstü simgelerim kaybolur mu peki? Riske atmak istemem de...

Bu arada Icon Cache diye bir klasör çıkmadı.
Tamam simgelerin yer değiştirme sorununu Icon Cache silerek çözdüm. Teşekkürler fakat masaüstü simgelerine tıkladığım zaman çirkin kalan o izler hala düzelmedi. Onları nasıl düzeltebilirim? Recep abi bu küçük visual bugun çözümünü biliyor mudur? @Recep Baltaş

Son düzenleme:
İz konusunda, ayarlarınızla alakalı bir sorun var bence. Farklı bir kullanıcı oluşturup ayarlarınızı aktarmayı deneyebilirsiniz.
Bunun yerine reg dosyası yok mu onarmak için?
Sorunum hiçbir şekilde çözülmedi. Konu neden "çözüldü" olarak işaretlendi?

Sorunum hala devam ediyor. Formatta atmıştım üstelik. Herşey orjinal. Sorunun çözümünü koskoca Technopat bile nasıl bilemiyor ya?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı