RX 570 sistem Valorant'ta stabil FPS vermiyor

Jesse Pinkmann

Decapat
Daha fazla  
i5-3470 RX 570 sistemde Valorant oynuyorum. FPS'im çok düşüyor. 165 Hz monitörüm var 165 FPS almak istiyorum ama FPS'im genelde 100 - 120 arası falan. Mesela karşıma rakip çıktığında FPS'im saçma şekilde düşüyor kasıyor hissiyatı veriyor kısaca. Nasıl çözebilirim bunu? Low ayarlarda oynuyorum ayarları mediuma aldım daha çok düştü FPS'im.

i5-3470 RX 570 sistemde Valorant oynuyorum. FPS'im çok düşüyor. 165 Hz monitörüm var 165 FPS almak istiyorum ama FPS'im genelde 100 - 120 arası falan. Mesela karşıma rakip çıktığında FPS'im saçma şekilde düşüyor kasıyor hissiyatı veriyor kısaca. Nasıl çözebilirim bunu? Low ayarlarda oynuyorum ayarları mediuma aldım daha çok düştü FPS'im.

Valorant daha çok işlemci ağırlıklı bir oyun işlemcinizde iyi olmadığı için düşüşler yaşamanız normal.

i5 3470 işlemcisi doğal olarak darboğaz yapıyordur özellikle bu tarz Online oyunlarda böyle işlemcilerde kaçınılmaz sorun. GTX 1050 Ti alsanız çok daha stabil kalır bu oyunda. FPS'i 120'ye sabitleyip dener misiniz?

i5 3470 işlemcisi doğal olarak darboğaz yapıyordur özellikle bu tarz Online oyunlarda böyle işlemcilerde kaçınılmaz sorun. GTX 1050 Ti alsanız çok daha stabil kalır bu oyunda. FPS'i 120'ye sabitleyip dener misiniz?

Sabit kalmıyor hocam FPS. 90 FPS falan alıyorum bu sefer de. Sanki 40 50 FPS gibi hissettiriyor. Oyunda da böyle anlık 40 50 FPS'te oynuyor gibi hissediyorum kasıyor hissiyatı çok fazla var. Bu arada hocam internette test videosu izlediğimde 160 170 civarında geziyor fpsler aynı sistemle. Video bu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sabit kalmıyor hocam FPS. 90 FPS falan alıyorum bu sefer de. Sanki 40 50 FPS gibi hissettiriyor. Oyunda da böyle anlık 40 50 FPS'te oynuyor gibi hissediyorum kasıyor hissiyatı çok fazla var.

Hocam dediğim gibi işlemciden, yakın zamanda i5 3330 ve RX 570 sistem toplamıştım Valorant dediğiniz gibi sorunluydu, şu anda da i5 6500 ile RX 570 sistem var onda bile yani yer yer kasıyormuş hissini veriyor, bu oyun eski işlemcileri biraz terletiyor ne yazık ki.

Hocam dediğim gibi işlemciden, yakın zamanda i5 3330 ve RX 570 sistem toplamıştım Valorant dediğiniz gibi sorunluydu, şu anda da i5 6500 ile RX 570 sistem var onda bile yani yer yer kasıyormuş hissini veriyor, bu oyun eski işlemcileri biraz terletiyor ne yazık ki.
hocam uygun fiyata i7 3770 bulabilsem alıcam ama bulamıyorum...

Hocam uygun fiyata i7 3770 bulabilsem alacağım ama bulamıyorum...

Xeon E3 1240 V2 gibi işlemcilerede bakabilirsiniz, ancak onlarda bile beklendiğiniz sonucu bence alamayabilirsiniz fakat elbette bir tık daha akıcı olacaktır.

Geri
Yukarı