Masaüstü uygulama geliştirmek mantıklı mı?

Hollywoo

Hectopat
C# temelleri öğrendim ve winforms öğrenmeye geçtim. Ama bir konuda takıldım. Birçok iş şu an sitelerle yapılabiliyor. Örnek fotoğraf ve video bile sitelerden düzenlenebiliyor. İleride yapacağım uygulama çok farklı bir özelliği olmadığı sürece kullanılmayacağını düşünüyorum. Tecrübeli kişilerin önerilerine ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı tür sitelerden binlerce var ama sadece birkaç tanesi aramalarda en üsste beliriyor. Sen de en üstte belirecek kadar iyi bir site yapabilirsin.

Kişisel proje olarak soruyorsanız projelerinizi tarayıcı ortamında geliştirerek yapmanız daha az efor gerektirir. Ancak ileride masaüstü programcısı olmak için C# vs. öğrenmeniz gerekir tabii ki.

Dediğiniz gibi birçok işlem web uygulamalarıyla da yapılabiliyor. Ancak genel olarak bakarsak masaüstü ve web uygulamaları tamamen ayrı kulvarlarda. Henüz web uygulamalarıyla yapılamayan birçok şey var. IDE'ler, üstün fotoğraf video düzenleme uygulamaları, oyun motorları da bunlara örnek. Ayrıca fark ettiyseniz popüler web uygulamalarının kullanma rahatlığı için masaüstü uygulamaları da geliştiriliyor. Spotify, Discord, WhatsApp bunlara örnek. Kısacası her türlü masaüstü uygulamaları geliştirilmeye devam edilecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı