Masaüstünde çalışan SSD laptopta çalışmadı

Khannelles

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar masaüstünde sorunsuz kullandığım, içinde Windows 10 yüklü olan SSD'yi 10-11 senelik emektar laptopuma takmaya çalıştım fakat laptop görmedi, öylece siyah ekranda bekledi. Sanki yazı yazma şeyi gelir gibi oldu ama klavyeden hiçbir komut veremedim. Windows bile gelmedi. Laptopumda Windows 7 yüklü. Görüntü gelmeyince tekrardan laptopa eski HDD'yi taktım ve açıldı. Acaba sıkıntı nereden kaynaklanıyor? Bilen birisi aydınlatırsa sevinirim.
Bu arada Windows 10 yüklü olan SSD'yi AMD tabanlı işlemci ile, laptopum ise Intel işlemcili.

SSD'deki Windows UEFI ise laptop UEFI desteklemiyor olabilir. Windows'u farklı bilgisayarlarda tak çıkar çalıştırmayın sonra çorbaya dönüyor Windows. SSD'yi laptop ile kullanmak istiyorsanız temiz format atın.

Yüklü olan Windows UEFI olabilir ve laptopunuz UEFI desteklemiyor olabilir.
Evet hocam uefiydi, o ssdyi de kullanamıyorum şu anda ekran kartım olmadığı için format nasıl atabilirim? Yani laptopta takılıyken ssd formatlayabilir miyim?
SSD'deki Windows UEFI ise laptop UEFI desteklemiyor olabilir. Windows'u farklı bilgisayarlarda tak çıkar çalıştırmayın sonra çorbaya dönüyor Windows. SSD'yi laptop ile kullanmak istiyorsanız temiz format atın.
Evet hocam uefiydi ssddeki windows, ssdyi tekrardan laptoba takıp formatlayabilir miyim peki?

Evet hocam uefiydi, o ssdyi de kullanamıyorum şu anda ekran kartım olmadığı için format nasıl atabilirim? Yani laptopta takılıyken ssd formatlayabilir miyim?

Evet hocam uefiydi ssddeki windows, ssdyi tekrardan laptoba takıp formatlayabilir miyim peki?
SSD'ye windows kurulumunu UEFI olmadan yapın, daha sonrasında laptop'a bağlayın. Sürücüler yüzünden sistemin açılmama ihtimali olabilir ama yine de denenebilir.

Evet hocam. Harici HDD gibi olacak.

Geri
Yukarı