Masaüstünde oyun daha mı akıcı?

TEST LİAN

Centipat
Makaleler
1
Kardeşimin masaüstü bilgisayarında 1 el Valorant oynadım ve gerçekten masaüstünde daha akıcı gibi. Onun monitörü 144Hz 4ms Samsung Curved bir monitör.
GTX 1650 + 8+8 =16 GB RAM + SSD + i3 10100F işlemci var.
Benim laptopum ise HP Pavilion Gaming 15.
3050 Ti + 8+8 =16 GB RAM + i7 11370h + 500+ SSD var. 144Hz ekranım var.
Acaba monitörü laptoptan bayağı büyük olduğu için mi bana öyle geldi? FPS'i hep sabit olması da şaşırttı beni yüksek grafikte olmasına rağmen.
Ben orta ayarlarda 3050 Ti da bile 144e sabitleyip 144 sabit kalmıyor düşüyor arada kafam çok karıştı cidden. İki sistemde sıfır bir ay önce alındı sıcaklıklar driverlar vs. olsun her şey yerli yerinde.

Laptoplar genelde zaten masaüstü sistemlerden yavaş olur. Her şeyi küçülte küçülte ancak o kadar oluyor yani.

Dediğiniz gibi masaüstüne göre her zaman bir adım geridedir. Ancak sizin sistemin ötekini tokatlaması gerekiyor. Bir sorun olmalı. Zaten oyun optimizasyon özürlüsü oldu iyice.

Hocam masaüstü daha iyi enerji çeker ve daha iyi soğutma sağlar laptoplar 150-200W iken benim APU sistemde 650W Power var(genelde 100W'dan fazla çekmiyor ama olsun)

Arkadaşlar laptopların masaüstülerinden bir tık daha kötü olduğunu ben de biliyorum 12 senedir bu piyasadayım. Benim sistemim o sistemi tokatlayıp tokatlayıp havada karada fırlatır. Aynı işlemci aynı kart olan Lenovo Ideapad de var onda da durum aynı bir problem var ama donanımsal bir problem değil maalesef anlayamadım :(

Hocam masaüstü daha iyi enerji çeker ve daha iyi soğutma sağlar laptoplar 150-200W iken benim APU sistemde 650W Power var(genelde 100W'dan fazla çekmiyor ama olsun)

Hocam kurban olayım vallahi billahi biliyorum ben bunları voltaj değerlerine kadar fakat konu gerçekten o değil.

Hocam RTX 3050 GTX1660a cok yakın performans veriyor sadece RTX hali.
Yani laptopta durum nasıl bilmiyorum.

Birincisi bendeki 3050 değil 3050 Ti. İkincisi benimki Max performance modeli klasik 60W olan değil. Üstüne üstlük 1650 ile karşılaştırma yapmışım 1660 ile değil. Ki gerçi 1660 ile değil 1660 Super ile yakın performans bahsettiğiniz şey yanlışınız var sanki.

Birincisi bendeki 3050 değil 3050 Ti. İkincisi benimki Max performance modeli klasik 60W olan değil. Üstüne üstlük 1650 ile karşılaştırma yapmışım 1660 ile değil. Ki gerçi 1660 ile değil 1660 Super ile yakın performans bahsettiğiniz şey yanlışınız var sanki.

Pardon hocam yanlış bilgi vermişim.

Geri
Yukarı