Çözüldü Monitor Hz değerinden fazla FPS almak oyunu daha akıcı yapar mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

pho_nextr

Centipat
Daha fazla  
75 Hz monitöre sahibim. 144 FPS 90 FPS'den daha akıcı gibi geliyor, psikolojik olduğunu sanmıyorum. Belirgin bir fark var. Valorant'ta denedim.

Çözüm
FPS arttıkça giriş gecikmesi azalır ve bu sebeple oyun daha akıcı olur. Psikolojik değil hissettiğiniz.
FPS'i Hz'ye sabitlemeyelim mi yani?

Yırtılma oluyorsa FPS'i sabitlemek iyi olur ama ne kadar yüksek FPS'e sabitlenirse o kadar iyi.

Ben 120Hz monitöre sahibim ama laptop olduğundan Valorant'ta çok ısınıyor bende 90 FPS sabit oynuyorum input lag oluşturur mu?

Evet tabii ki input lag oluşturur. Laptop fanlarını sonda çalıştır oyun oynarken.

FPS'imi V-Sync açmadan Hz'ime sabitlediğimde Ekran'da bayağı yırtılma oluyor V-Sync olmayınca çamurlaşıyor görüntü akıcı oluyor ama yırtılma fazlalaşıyor.

FreeSync ya da G-Sync varsa onu aç V-Sync yerine ve FPS'i sabitleme. Monitörün 144 ya da üstündeyse V-Sync'de açabilirsin ama ben tavsiye etmiyorum FPS oyunları için. Hikayeli tarzda oyunlarda V-Sync açın tabii sorun olmaz.

Ben 120Hz monitöre sahibim ama laptop olduğundan Valorant'ta çok ısınıyor. Bende 90 FPS sabit oynuyorum. Input lag oluşturur mu?
Kanka benim de laptop ve çok ısınıyor. Eğer fanları uzun zamadır temizlemiyorsan ve termal macun yenilemediysen yenile. Önümüzdeki ay garantiye vereceğim ben.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı